Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Emika

Emika

st

autor: Miro Koněv | 24. 02. 2012, 15:43:42 | návštěv: 2255 | reakcí: 0

Čechy nemají moře a možná proto porodili rodiče malou Emu blíž Atlantiku. A protože vodní element je jedním z dubstepových prvků, pak je i jasnější, proč právě dcera emigrantů volí hluboké subbasy jako prostředek k odpoutání mysli od fixace.

Přestože debut Emika: Emika v podstatě nabízí ohlédnutí po zhruba roční aktvitě na poli singlů a ípíček, potěší i albové fanatiky. Kromě úvodního electro rozšupu 3 Hours (vizuálně doplněnému o Edgarův zrcadlový obraz Hit Me) zde totiž vystupuje nálada z temných hloubek zřejmějších u Kryptic Minds, navíc bývalá zaměstnankyně Ninja Tunes dokáže zaháčkovat i sousedící teritoria.

Pokud není teorie královen kamenného věku mylná, pak stojíte ušima proti univerzálnu popové distorze, proti kataklyzmatu překlidnění vznikajícího neúměrnou eskalací touhy. Track Count Backwards to nejenom předznamená, ale dá vyniknout i slovanskému samplu v hypnoticky přesvědčivé Double Edge, ve které se zřejmě neveršuje o dětských hrách. EMIKA dráždí, svádí, provokuje, zabíjí.

Odvrácená strana síly je tu občas lehce nad měrku, takže vtipy o dvojnici Darth Talon ještě rádi oprášíte. A i kdyby ne, pružná nit debutu se potáhne přes několik úrovní až k Massive Attack a tam se najednou zatočí k minimalu berlínských fragmentalistů, u kterých si momentálně brousí kopýtka k dalšímu výpadu mezi dekadentní mládež.

Temné techno rytmy a kolorované electro jsou sice jen přísady v umně namíchaném guláši, ale výživa to rozhodně není kojenecká. Chvílemi lžíce spíš nabírá industriální kaši (Pretend).

Obdivovat eleganci a odvahu elektropopových průkopníků 80. let není na pořadu dne. Svrchovanost nové generace spočívá - stejně jako u Emy Jolly - ve schopnosti rozpoznat v tónové úrovni skryté hřivny. Proto i úvod The Long Goodbye, osmé věci v pořadí, zní jak volání podlazených Sirén, jež občas vysedávají, polehávají u drum'n'bassových zřídel.

Drop The Other je kapitola sama o sobě. Šestákový klip a prach z promítací kopie Metropole. Beat lámaný v pokoutní optické iluzi a vytvářející překryv beatových ploch v té nejvýstřednější souhře patří možná k tomu nejlepšímu, co umělkyně dosud prozářila pronikavou myslí a nízko posazeným šeptavým hlasem. Má-li mít cenu mluvit o zbytku, pak si tužkou poznačte do rozečtené knihy pouze: „Zaplať prosím účet za telefon a občas koukni na zprávy v televizi!" Tak. Bath!

EMIKA (UK, Ninja Tune) vystoupí dne 24. 2. 2012 od 21h v prostorách Meet Factory.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: elektronika
Nosič: LP, CD, MP3
Celkový čas: 47:36
Rok: 2011
Vydavatel: Ninja Tune
WWW: http://www.emika.co.uk/
Seznam skladeb:
 1. 3 Hours
 2. Common Exchange
 3. Professional Loving
 4. Be My Guest
 5. Count Backwards
 6. Double Edge
 7. Pretend
 8. The Long Goodbye
 9. FM Attention
 10. Drop the Other
 11. Come Catch Me
 12. Credit Theme

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek