Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Pontiak

Pontiak

Echo Ono

autor: Miro Koněv | 23. 02. 2012, 17:33:54 | návštěv: 2418 | reakcí: 0

Klíč k uchopení tvorby Pontiak nespočívá v neústálém omílání bohaté diskografie, ani v pátrání po jejich nevysychající touze hrát si s nástrojovými variacemi. Stačí se vrátit o rok zpět ke zlomovému EP Comecrudos, které zní jako vedlejší projekt černokněžnických dronerů. Tedy až do chvíle, kdy rozněžní vybrnkávanou kytarou zakoupenou u Fairport Convention...

Přináší Echo Ono rozbroj do jinak zřejmě velmi ustálených myslí bří Carneyů? Ano i ne. Trojjedinost totiž demonstrují nejenom vokálním sepětím, ale také třemi různými konstelacemi, kterými rotují jejich tu dvouminutové, jindy až sedmiminutové uchopení neo-psychedelie.

Braňte se, jak chcete, ale ze zatáčky vinylových drážek se občas utrhne šílený kus energie masivnější laviny a zavalí posluchače razantním noisem (zde závěrečná Panoptica), jinde se písničkářské střevo zastaví u rozcestníku Lungfish, jinde ohmatává kosti Three Mile Pilot.

Tahle atypická jizva se u Thrill Jockey rozšířila na sedm nosičů (včetně reedic) a dál vede přes perspektivou nahlížené hory a doly, tak jak káže THC, ale i přes evidentní inspiraci Trierovým výtvarným pojetím předělů u Prolomit vlny. Bohatost cizelace ovšem neiirituje, spíš ponouká k novým ponorům.

A to je vlastně i důvod, proč si nenechat ujít hypnotický generátor hardrockových nápadů a pentlivých zpěvů do ztracena. Kameny ustupují samy, balvani se do kopce nedovalí a zeleného myslivce ani laň do lesa nedokopne. Rozumí se v nadsázce reálného prožitku?

Pontiak (USA, Thrill Jockey) vystoupí dne 23. 2. 2012 v klubu 007 Strahov od 20 h, přičemž předkapelou bude Zkouška sirén.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: neo psychedelie
Nosič: LP, CD, MP3
Celkový čas: 33:15
Rok: 2012
Vydavatel: Thrill Jockey
WWW: http://brotherspontiak.com
Seznam skladeb:
  1. Lions of Least
  2. The North Coast
  3. Left With Lights
  4. Across the Steppe
  5. The Expanding Sky
  6. Silver Shadow
  7. Stay Out, What a Sight
  8. Royal Colors
  9. Panoptica

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek