Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Anyway

Anyway

st

autor: maxim remitenda | 14. 01. 2012, 09:55:23 | návštěv: 3164 | reakcí: 0

Nemůžu říct, že bych Anyway na posledních albech zrovna dvakrát fandil, jakkoliv živáky jsou jedno, ale i to druhé, jen studiový materiál se vždycky slíval do deštivého okna stále stejné emoce a já se nedostal přes ten první, energetický plán. Ale poslední a eponymní zápich má něco víc. Je to jako špatný vtip, že, jako sněženky a negři (kýče), že právě až teď, až teď začnu brečet, možná to tušení konce, touha po zániku, blízkost posledního orgasmu. Sedím na posteli zády k té poslední holce svého života, oči má němé tisícerou otázkou, ale nemám ani jednu odpověď, krev si dává dalšího šluka a bičuje krevní kolonádou, jako věčný útěk před manželskou podmínkou. Nebo je to tím, že najednou slyším Esgmeq, Climatizado i Milano? (Ne, to ještě nemůžu slyšet, zamykají studio a nový materiál mají v nasraných brašnách punku.)

Anyway vždycky znamenali najetý cowpunk, housenková dráha plastikovým westernem, ale s neodolatelným drajvem. Nová deska je různorodá jako picassova prádelní šňůra: jakmile použijou smyčec, jsou tu aluze na tuzemský underground, podivně rituální dryáčnický sound je jako obrácená mince plastikovské religiozity. Dvouminutové dildovky zůstávají (v tom nejhladivějším průniku masem), ale dramaturgie je dramatičtější. Střední tempo, goth-caveovské ozvěny, éterická folková hymna i singalong. Vedle obligátní harmoniky piano, místy nezvykle skřehotavý zpěv, stejně jako tvrdší kytary nebo pomalejší riffy. Vlak odjíždí a na nástupiště zrovna přikvačila Skupina Štěstí, Sisiho sebranka tahá českej temnej dvorek smrti na divoký západ iluze. Opravdu, zpěv je více screamo, z prvních sil posledního řevu.

Mocný nátisk Esgmeq se stále vrací, ovšem tady s větším citem pro skluznou melodii a hladký chod motoru, špinavý zpěv, špinavé klávesy, rytmický buchar, změny tempa i silné refrény, které kopírují pohyb stehen, znají váhu těla těsně předtím, než se svlékne. Ani si nedokážu představit stylovější závěr než The World is Burning, veselý moshpit vychlazený fáborkovým ságem. Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie. To je v mém věku nejvíc.

Související články

Climatizado - Songs about God, Love And Bitches
Esgmeq - Esgmeq
Esgmeq - Behave Yourself
Milano - s/t

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: guns´n´roll
Nosič: mp3/LP
Celkový čas: 30:07
Rok: 2011
Vydavatel: Election Records
WWW: http://www.myspace.com/anywaycz
Seznam skladeb:
 1. Bad Patient
 2. All of my life
 3. Keep on feeling
 4. Down again
 5. Miracle
 6. Vision
 7. Inside
 8. All i know
 9. Precious moles
 10. Call the ambulence
 11. Lose
 12. The world is burning

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek