Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Genetiks

Genetiks

Bitte Zurücktreten

autor: Jer_C | 12. 07. 2006, 15:44:40 | návštěv: 4083 | reakcí: 1

Tohle sympaticky ujeté růžovo-černé album norimberské post-punkové veličiny The Genetiks jsem k mé radosti obdržel těsně po jejich výtečném koncertě na kopřivnickém JentakFestu, kdy jsem byl ještě plný dojmů, od organizátora jejich tour Lilaca, s kterým tu dělal nedávno rozhovor maxim.

U podobných spolků je vždy největší problém dostat tu velkou porci energie sálající z jejich vystoupení alespoň zčásti na desku. Jistě, že se to nikdy stoprocentně nepovede, živý hmatatelný kontakt je přeci jen mocná věc. "Bitte Zurücktreten" však rozhodně není příklad nepovedeného pokusu.

Ein, zwei, drei, achtung hier kommt der Astronaut! Ano, tušíte správně. Genetiks zpívají ve své rodné řeči, což jim dává punc jakési vyjímečnosti (nemůžu absolutně soudit, německých kapel zase tolik neznám). Jak mám k němčině opravdu silnou averzi, v tomto případě tleskám. K tomu ujetému tanečnímu rytmu alá sedmdesátá/osmdesátá léta se hodí mnohem lépe, než obvyklá angličtina.

A jaká hudba Genetiks vlastně je? Lehce hráblá, energická, taneční. Navzdory heslu "keine experimente", které hlásají u vstupu na svých stránkách, je jejich hudba poněkud jiná, než u záplavy německých emo kapel. Spodek je taneční, klávesy si často ulítnou do pěkně rozjetých poloh (Sonderschuhe) a v kombinaci s melodickou kytarou a basou, která vše pěkně zahušťuje, uvrhují své posluchače do stavu, kdy nezůstává jediná noha klidná. Rafinované melodie a parádní tah, který máme tak rádi u kapel jako Enon nebo The Yellow Press, obojího se na desce nabažíte vrchovatou měrou.

Na albu najdeme celou plejádu vyložených hitů - jednoposlechovek, které se vrývají okamžitě pod kůži (Astronaut, Natürlich, News), objevit tu můžete i skladby komponovanější, delší stopáží i názvem (Du Kommst In Der Nacht, Die Stadt, Anselm, Der Müll und Der Tod).

Genetiks jsou ovšem i mocná vlna hlukového kytarového bordelu, ne nadarmo jsou připodobňování ke spolkům jako The Jesus Lizard či Big Black. To nejlépe poznáte naživo, posuďte sami: kolik kytaristů zruší 6 strun za jediný půlhodinový koncert?

Po dvou minialbech a jednom sedmipalci vydal tento u nás dobře zavedený představitel německé post-punkové scény své debutové album. Sympatický label Millepede Records má šťastnou ruku, nemůžu jinak, než "Bitte Zurücktreten" doporučit. Tahle muzika se dá totiž poslouchat do zblbnutí.

Fotogalerie
Genetiks | Bitte Zurücktreten Genetiks | Bitte Zurücktreten Genetiks | Bitte Zurücktreten Genetiks | Bitte Zurücktreten Genetiks | Bitte Zurücktreten Genetiks | Bitte Zurücktreten Genetiks | Bitte Zurücktreten

Informace

Žánr: roztančený post-punk
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 41:08
Rok: 2005
Vydavatel: Millepede Records
WWW: http://www.genotop.de
Seznam skladeb:
 1. astronaut
 2. zwei schritte
 3. sie darf das alles
 4. natürlich
 5. sondershuhe
 6. du kommst in der nacht
 7. bello
 8. jung jung
 9. news
 10. die stadt, anselm, der müll und der tod
 11. deine mission

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
EXE
22. 06. 2008, 13:50:57
byl sem na nich na MIŠ MAŠI v bojkovicich a nemeli chybu !!!! kurva ti to řezali, opravdu doporucuju !!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek