Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Hassle Hound

Hassle Hound

Limelight Cordial

autor: maxim horovic | 30. 06. 2006, 12:10:40 | návštěv: 3712 | reakcí: 0

Zní to jako kdyby virtuální pastýři opásáni kytarou a houslovým bičíkem vzali KyberAzora a šli na pastvu, jeden na koni, druhý na kole, kolem pasu plechovky a u hlavy předpotopní magneťák. Jeden volá: Hej, Johnny, už jsi dneska zametal vodu? A druhý nato: opičím se až do večera, hned co uválím měsíc, měsíc, měsíc, měsíc, měsíc.

Podivné i povznášející je album Limelight Cordial britského tria zvukových kolážistů Hassle Hound (Ela Orleans, Tony Swain a Mark Vernon). Vychází na progresivním berlínském labelu Staubgold, který vydává experimentální elektroniku stejně jako free jazz (pro představu doporučuji sampler časopisu His Voice 2/2005).

Kakofonie i něha, útržky a dekonstrukce. Rozbitá váza, kdo tohle slepí? Počkej, vemu hadici, to pude samo. Zazpíváš? Žabí jekot ryb, vykradená zvuková banka animovaných seriálů, morgensternovský zvířecí flašinet, dadaistická mozaika. Přichází ve vlnách a když už si myslíte, že se orientujete, spláchne vás nová hra. Orchestrální smyčcové aranžmá, které zapomnělo, o co se má opřít a proto přichází dětské country, puštěné o něco pomaleji. Přetáčení telefonního záznamníku a lidské vzdechy jsou napínavé jako rádio s nedostižně krátkými vlnami. Ale nezavěšujte, jsou tu melodie i to, co z nich zůstalo, hodně slov, která se ztratila v čase, nikoliv navždy. Neklidná dark ambientní ploška a do ní operní zpěv.

Hudba, kterou si můžete interpretovat jak chcete. Sound Art, který vás buď baví svou neobvyklou hravostí, nebo vám pije krev, nemáte se v záplavě schválností a rozleptaných spojů čeho chytit, schází vám ta odkopnutá coura Refrén. Tady nenajdete tradiční písně, spíš tekutý surrealistický slepenec zvuků, jímž prostupují archaicky znějící melodie, nejčastěji vybrnkávané na kytaru. Folk, jeden z mnoha dojmů.

Jsou přirovnávání k The Books a dalším moderním neofolkařům, přidal bych klidně The Avalanches nebo People Like Us. Čerpají ze 60.let, ale zacházejí s tím způsobem současným, experiment neubíjí hravost a totální svobodomyslnost není uměním pro umění. Od několikátého poslechu se mi stává, že slyším z hluchých sluchátek podivné zvuky a kdyby to neznělo naivně, tak bych řekl „známé melodie“. Rozezněl se mi stůl, možná to jde ze zhasnutých beden. Nervové sváry computeru se probudily. Dělám jakože nic.

Album seženete u Starcastic.

Informace

Žánr: experimentální elektronika
Nosič: CD
Celkový čas: 51:13
Rok: 2006
Vydavatel: http://www.staubgold.com
Seznam skladeb:
 1. Anvil Stamping Stallion (3:43)
 2. Tahitian Sideshow (3:55)
 3. Star Lantern And Two Mice (5:49)
 4. Poppy Blush (5:23)
 5. The Night Of The Great Season (1:15)
 6. Monsters Are Due On Maple Street (4:36)
 7. White Roads (4:30)
 8. Woods & Water Dept (0:31)
 9. The Farce Of Dusty Knee (3:11)
 10. Busy Fang (0:59)
 11. Hazel (3:14)
 12. O Baba Pino (1:55)
 13. Saw Walk On Nighttime Minutes (5:57)
 14. Primrose (3:17)
 15. Lucky Bugs Win Prizes (2:52)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek