Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Contrast Attitude / See You in Hell

Contrast Attitude / See You in Hell

split EP

autor: ctirad coma | 5. 06. 2011, 18:14:25 | návštěv: 3699 | reakcí: 0

Ráno vstanu, hodím na sebe norkový župánek a pantofle, zakvedlám si ksichtem nad umyvadlem a přemýšlím, jakou rozcvičkou posunout hlavu do normální, všední dimenze, kdy jsem ostražitý a pozorný na všechny podezřelé věci světa, slyším spadnout špendlík uprostřed každého článku v denním tisku. Pustím Contrast Attitude a zapnu konvici na cikorku. A dva zvuky se slévají v přirozeném dialogu hudební řeči, tak podobné si jsou... varná konvice a thrash!

Japonský kvartet v klasickém balení: jeden tak rychlý, že jsou vidět jen kontury, další s tričkem Nagasaki, třetí v koženém a pyramidách, zpěvák do půl těla - japonský ejrobik. Ultrarychlý punk propíchnutý pravěkým thrashem, řev, u něhož označení screamo zní jako pohřební eufemismus, ve finále druhého válu sbory, které nahánějí husinu, japonské středověké rituály se nekonají, ale všichni z ostrova Honšú to mají napsané ve hlasivkách.

A teď hodně opatrně. Texty Contrast Attitude v sobě mají něco křehkého, abychom si rozuměli: duchovního. Zachází s pojmy jako „posvátný" nebo „ďábel", ale nejde o protináboženské nebo satanské texty, spíš o slova člověka, který je těmi pojmy obklopen a ohledává svět z druhé strany, z té morální, snaží se pochopit. „The devil gets into the gap of the heart of the person / already late / mind of evil / devil puts in into an action / does not the control work." Texty podle mého gusta, málo slov a významový kulečník, zdánlivě meditativní linka zazděná přímočarou pointou: „No line, no border, no countries..."

See you in hell pracují jinak. Aby to nevyznělo nepatřičně: klasická česká punková škola v té nejlepší, sdělné tradici, s důrazem na postupně rozvíjený obsah, refrén a snadno pochopitelné obrazy, které tvoří lehce obměňovanou soustavu klišé. Ovšem song Anonym přesně na tomhle musí stát, protože zachycuje paranoidní pocity člověka, vývoj a gradace. FF se nebojí rýmů, které ho sice nesvazují, ale pravidelná forma svádí ke stereotypu a očekávatelnosti, můj problém.

Ve spojení s jejich nasraným, hrubozrnným punkem působí jako ten „něžnější" element, tady nejde o výkřiky, sténání a smrtodějné výhrůžky, ale o písmenka z novin a každodenní nůžky, které nám stříhají svědomí, támhle máš lepidlo, jazyk k patru znamená bohulibé ticho, už mlč. Dva texty jako mementa, See you in hell jako strážce reality. Punk se sbory, který mě baví, což není často. Pozoruhodné je, že v současné „formě" jdou pořád nahoru, textově i hudebně se nevykrádají a při jejich mimořádné aktivitě je pronásleduje zákonitý despekt, ten balanc je těžký. Ale pozice je zaslouženě vydobytá. „Vokální křoví" v podání South Bohemian Thrash Brigade, hádejte.

Související články

See You In Hell - 2003-2007
See You In Hell / Systematic Death - split EP
Systematic Death - Systemania

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: thrascore/hardcore
Nosič: 7"
Rok: 2010
Vydavatel: Insane Society
WWW: http://www.seeyouinhell.cz, http://www.mctv.ne.jp/~lilly/00pc_index.html
Seznam skladeb:
  1. Mind of Evil
  2. No Line
  3. Anonym
  4. Čelisti

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek