Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

The Gentleman Losers

The Gentleman Losers

s/t

autor: Jer_C | 27. 06. 2006, 18:25:35 | návštěv: 5580 | reakcí: 2

Finští bratři The Gentleman Losers mají rádi post-rock, neradi zpívají a hudebním výrazem míří někam do vyklidněného ambientu. Spojte si hudbu královéhradeckých Pavilon M2 s Američany volcano!, seberte jim kvílející kytary, zaškrťte hlasivky a ponořte do elektronického hávu a přece se The Gentleman Losers jen přiblížíte. Těžko škatulkovat. Radši se na to vykašleme, pohodlně se usadíme a necháme se unášet nostalgickým proudem proti proudu času, co říkáte?

Bratří Sam a Ville Kuukka rádi vzpomínají. V jejich hudbě můžeme nalézt zvláštní smutek a opravdu silnou nostalgii, krásně se u toho přemýšlí. Písně vyplňující plochu pěti a více minut, které se pomalu, rozvážně linou dopředu. Sedíte si na loďce a plujete, odraženi od břehu vstříc obzoru, na kterém právě zapadá slunce. Vzdalujete se od pevniny a v myšlenkách přemítáte, co jste kdy udělali špatně, koho jste zklamali a co všechno jste v životě nestihli. Finská jezera jsou chladná a průzračně čistá, není vám dvakrát veselo, bolestné vzpomínky se těžko hojí, ale jste silní, žádná deprese.

Poslední dobou jsem si oblíbil spolky koketující s náladami na pomezí kytarového brnkání a elektroniky. Spolky, které jsou čistě instrumentální a jejichž hudba nemá žádné výraznější rušivé prvky. The Gentleman Losers mají navíc tu výhodu, že jsou podivně hitoví. Struktura písní, jejich melodie, vám budou znít po dohrání alba v hlavě a přesto byste si je nikdy nemohli zabroukat třeba cestou do práce. Jsou jako zvláštní opar, který vás obklopí. Mlhovina, kterou nemůžete uchopit, ale zřetelně cítíte její přítomnost. Poslepu na cestě.

Další zvláštností tohoto alba je jakási magická aura, která se na něm nachází. Při pozorném poslechu vám bude stačit pár zopakování a najednou budete mít nutkání zamyslet se nad nějakou zásadní věcí ve vašem životě, potřebu s ní něco udělat a všechno bude najednou tak jasné, průzračné, vyklidněné a vstřícné. Poděkujte těm sympatickým galantním lůzrům za nápravu.

Album seženete u Starcastic.

Informace

Žánr: ambient post-rock
Nosič: CD
Celkový čas: 49:09
Rok: 2006
Vydavatel: Büro
WWW: http://www.city-centre-offices.de/cco/php/artist.php?id=35
Seznam skladeb:
  1. An Empire of Coins
  2. Gold Dust Afternoon
  3. Mansion on the Dunes
  4. Slow Guitars
  5. Horses of Instruction
  6. Laureline
  7. Silver Mountain
  8. Light Fandango
  9. Salt of the Sea
  10. Weed Garden

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
Jer_c
27. 06. 2006, 20:18:36
Jsem stejného názoru. Lenost, pánové a dámy.

-ht-
27. 06. 2006, 19:07:44
pojte si hudbu královéhradeckých Pavilon M2 s Američany volcano!, seberte jim kvílející kytary, zaškrťte hlasivky a ponořte do elektronického hávu a přece se The Gentleman Losers jen přiblížíte

...rikam si, ze nekdy snad lepsi prirovnani nepouzivat :-)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek