Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Social Circkle

Social Circkle

City Shock

autor: Váša | 24. 05. 2011, 12:51:46 | návštěv: 2027 | reakcí: 1

Vždycky mě hodně bavily kapely, který se s ničím moc neserou, a hrdě se hlásí k odkazu osmdesátých let a kořenům klasickýho hc punku. Hardcorový učebnice otevřený úplně na začátku. Vcelku jednoduchá muzika, ovšem s neuvěřitelným tahem na branku a ohromnou porcí energie. Mluvím o kapelách jako Regulations, Career Suicide, Brutal Knights nebo třeba Social Circkle.

První velká deska týhle bostonský party mě naprosto rozstřílela, je to až neuvěřítelný, jak málo stačí k tomu, aby člověk z pohodlný pozice v křesílku najednou lítal po kuchyni jak magor. Stačí pár chytlavejch akordů na kytaru, kousavý bicí, decentně zkreslená jednoduchá basa a lehce oprsklej a uřvanej zpěv. Ze Social Circkle mám podobnej pocit jako z Brutal Knights, právě co se týče toho ironickýho pohledu na všechno okolo, takovej ten pocit „chá chá, můžete nám všichni vlízt někam!" Je to jedna z věcí, která mě na těchle kapelách baví. Social Circkle jsou sice v porovnání s Brutal Knights přeci jen malinko „serioznější", přesto kapele nadhled rozhodně nechybí. Songy se zpravidla vejdou do dvou minut, ironický texty dodávaj ten nezaměnitelnej „fuck off" nádech.

Tahle kapela je pro mě ve všech směrech sympatická. Už jenom to, že v dnešní době nemaj vůbec žádný stránky, vidím jako hodně velký plus a malej signál, že to jsou punkáči skrz na skrz.

Deska City Shock vyšla po EP Static Eyes znovu na No Way Records, a zařadila se tak po bok výplodů podobnejch mazáků Government Waring nebo Citizens Patrol. Energii, která jde z kapely na koncertech, se nějakým způsobem podařilo přenést i na desku, což se podle mě povede málokdy. Díky tomu je tohle LP intenzivním zážitkem i v domácím prostředí, ovšem tentokrát bych zůstat doma nedoporučoval.

Protože Social Circkle hrajou na Sedmičce už v sobotu 28. května, a to v rámci benefitu na Československou anarchistickou federaci. Bude to jejich jediná zastávka v Čechách, proto důrazně radím nezůstat doma a vyrazit na koncert, jelikož živý hraní je věcí, která jde Social Circkle pořád nejlíp. Nejen že podpoříte dobrý aktivity, ale zároveň si užijete skvělou muziku.

SOCIAL CIRCKLE (USA) + ILÚZIA (Sk) + V.A.P.
28. května 2011
Praha, klub 007 Strahov

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: oldschool hc/punk
Nosič: LP
Celkový čas: 18:42
Rok: 2009
Vydavatel: No Way Records
WWW: http://nemaj!
Seznam skladeb:
 1. City Shock
 2. Finger On The Switch
 3. Third Shift
 4. Vacant Lot
 5. Drunk Cop
 6. What's So Great?
 7. Out Of Focus
 8. Problem Child
 9. Pills
 10. Under Suspicion
 11. So Old

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
jako dobrý
30. 05. 2011, 18:59:42
ale social party to stejně valej na jinym levelu ;)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek