Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Dead Western

Dead Western

Suckle At The Supple Teats Of Time

autor: hermína týrlová | 15. 05. 2011, 19:53:12 | návštěv: 2762 | reakcí: 0

Myslím, že všechny blbky mají rády statné vousáče s cigárem, ve spoďárech a s něžnou větou na rtech, v tomhle případě často nerozhoduje, jestli má ošlehaný kovboj čtyřicet nebo sedmdesát, jakkoliv ve druhém případě už by to mohl být náš pradědeček a gerontofilním láskám hrozí sražení krve a mozečková příhoda. Dokážete si představit lepší název kapely než Dead Western? Naštěstí se tu nehraje jen na efekt, musíte být i pořádně cáklí, abyste něco takového vydrželi soustředěně poslouchat a nepřipadat si tak nějak divně.

Jak vás nejlépe nalákat...? Coco Rosie! Znáte, rádi? Teda není to přesně tím směrem, ale ty melodické a zvukové deviace jsou si v lecčems podobné. Důraz na vokál, obskurní atmosféru, prapodivné nástrojové obsazení, alespoň to tak vypadá, i když jde o normální rockovou sestavu s, řekněme, filmovými efekty a nějakými návdavky (housle, kazoo). Ale tou hlavní zbraní i hlavní namířenou proti sobě je hlas Troye Mightyho (Troy Daniel Collins).

Ne nadarmo označují hudební publicyklisti jeho výboje pod značkou Dead Western jako „psych-folk" a ty uvozovky jsou docela zbytečné, protože přesné. Velmi, velmi hluboce posazený hlas spíš než cokoliv jiného připomíná porouchaný gramofon, Antony ant the Johnsons na 16rpm, take a deep breath and slow down.

Postupem času dosahuje vokální stylizace až jakýchsi groteskních rozměrů, nemůžu si pomoct, ale Couageous Eyes je už na hraně parodie, nebo kousek za ní, si to zkuste. Antony bývá v těch nejvypjatějších polohách nesnesitelně andělský (kastrátský), ale nikdy ne směšný. I když... kastrát může taky leckoho rozesmát, coby holka to necítím, ostatně s Antonym bych si asi nic nezačala, i kdybych chtěla.

Current 93 okousaní potměšilou radostí Xiu Xiu? Pokud jste byli na Boduf Songs na Dobešce nebo v Boru, tohle by mohlo být pro vás, i když v porovnání s Matem Sweetem je Troy Mighty nadsazenější, nepracuje tolik s tichem a musíte mít smysl pro šklebivé gesto. Ale zároveň to zůstává podivně niterné, jako ty lásky, o kterých víte, že zůstanou navždy platonické.


DEAD WESTERN (USA, Discorporate Rec. / Southern)
ARAN EPOCHAL (CZ, Silver Rocket)
18. května 2011
Praha, Klub 007 Strahov
start 20.00, vstup 200 Kč

Související články

Boduf Songs - How Shadows Chase the Balance
Boduf Songs - This Alone Above All Else In Spite Of Everything
Coco Rosie - The Adventures of Ghosthorse and Stillborn

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: psychedelický folk
Nosič: CD/LP/mp3
Celkový čas: 47:04
Rok: 2010
Vydavatel: Altin Village / Exile On Mainstream
WWW: http://www.myspace.com/soundsofloveandspace
Seznam skladeb:
  1. So Many Signs
  2. Not Really Here At All
  3. The Farthest Sea
  4. A Father Ain't A Man
  5. The Old Men Go
  6. Courageous Eyes
  7. A Song To Calm Minds
  8. The Killers
  9. The Mockery
  10. Where The Wind Will Blow

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek