Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

YouCoco

YouCoco

Big Now!

autor: maxim lullaby | 8. 02. 2011, 06:35:55 | návštěv: 3363 | reakcí: 0

Když jsem je viděl před pár lety před Sporto, maskulinní část publika je hltala nejen pohledem a myslím že syrová energie tu dráždivost vyšponovala ještě o level výš. Na studiové nahrávce jsou některé polohy zatlačené do pozadí. Ze syrovosti jako by zůstala jen střídmost, která se nedá vydávat za výrazovou nedostatečnost, ale celkový zvuk zjemnil, dischordovská dřevitost je okopaná jako úhledná zahrádka, mami, ohřej mi na noc mlíko, je tu něco dream popu, ale ne tak, abych se lekl.

Výchozí pozice je příjemná hra na Kim Gordon před zrcadlem a kdybych měl tolik sex appealu a v rukávu i něco trumfů, bylo by hloupé to nezkusit. Jen ta sonicyouthovská hlazení elektrické kočky a barová ležérnost, ticho před bouří drogy a tichem kocoviny jsou mířená post-grungeovým směrem a to je v obsazení kytara-bicí nečekaný útok, písničkářky vás nenapadnou. Dreampopový smell, ale jestli chcete slyšet PJ Harvey, jedním olíznutím říkám Monika Lohrer a někdejší pop-rockové písničky dnes už rozpadlé Nieriky. Ovšem s tím, že Lohrer je výrazově jistější i bohatší, taky stavěla vzdušné zámky, zatímco Radmila K. háčkuje záclonky do suterénu a sklepení.

Ne všechny písně jsou hudebně natolik silné, abych neměl pocit, že aranžmá se snaží suplovat skladatelskou práci (Rider), na druhou stranu o kom jiném říct, že je slibný? Hledáte nové Zuby nehty? Tady jsou, eros je už zastrouhaný podle dnešních módních ne-trendů, jehlice i pravítko, není tam taková punková živelnost, ale možnosti tu jsou.

YouCoco jsou nejsilnější v těch nejpomalejších skladbách, tam, kde vyniknou přednosti a zradí slabiny, tam, kde se není kam schovat. Love or hate je průkazná jako černá kočka uprostřed pokažené křižovatky. Víra v osud je bláhová a pravidlo pravé ruky míří policejním směrem, kde je odvaha, tam je i kousek tragédie. A zpívat o východu slunce?

Související články

Nierika - Poison On Your Spoon
Nierika - Hydroponicum
Nierika - Everyone Is Burning

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie pop / indie rock
Nosič: CD
Celkový čas: 37:09
Rok: 2010
Vydavatel: Starcastic / Deadred Records
WWW: http://www.myspace.com/youcoco
Seznam skladeb:
 1. hello
 2. maybe on monday
 3. afrika
 4. deal
 5. memories of yesterday
 6. future pilots
 7. who is great?
 8. rider
 9. doctor
 10. huhu
 11. love or hate?
 12. smile
 13. kirk

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek