Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

The Guilty Brothers Experience

The Guilty Brothers Experience

TGBE!

autor: maxim kunděj | 10. 12. 2010, 19:02:48 | návštěv: 2633 | reakcí: 0

The Guilty Brothers Experience jsou z Belgie a kdybych byl zákeřný, řekl bych, že jsou to plagiátoři The Mars Volta. Ale sledujete tu nesrovnalost jo? Mají v názvu o jedno slovo víc, že jo a to není všechno. Těžko byste se na tomhle sajtu dočetli o plagiátorech TMV, protože na tuhle kapelu jsem vysazenej a v tomto případě (jakož i ve všech ostatních) jsem já slovo boga. Konec legrace.

Podobnosti: vysoká, exaltovaná fistule (i s filtry), dlouhé skladby, rafinované onanie, přírodní přístup k muzice, kytarový akcent, prošpikovaný progres rock, změny temp i nálad. Sousedství nesouměřitelných songů: jeden tři minuty, druhý štrykuje třikrát tolik. Názvy songů: nejsou tak zašifrované, ale že by zrovna ukazovaly jasným směrem: Overskies Telegram, Musical Chairs, Roses & rue, ještě tak Hesitation of Icarus.

TGBE rozkrajují tu svoji mramorovanou hudební bábovku pozvolna, babička promine a koza zůstane celá. Post grunge, hard rock, náběhy a la Mars Volta (věděli jste, že se původně měli jmenovat Mars Voltaire?), jen zahřívací kolečka, první deska žeano. Pak složitější dvojkrok, Roses& rue part I i II. Temný ploužák s polodeklamovaným zpěvem a krouživou basou střídá skuhrající Tricky, špinavá kytara a flanelová ždímačka s rozbitou melodií.

A pak už se to střídá rychle, pečlivě a promyšleně, jestliže post-metal je něco za metalem a post-rock ta převařená gulášovka z nikdy neobutých ponožek, tohle je zcela jiná syntéza, o té nebyla řeč. Mars Volta z toho čouhají jen místy, ale navíc: jestli nemáte rádi Bixlera-Zavalu a střapatého Omara, tak TGBE jsou Mars Volta bez všech těch onanií, které vám vždycky vadily. Všechno je tady ne-sprostě sofistikovanější, tu jemnější, tu „ušlechtilejší", jakási podivná směsice mnoha rockových stylů, v jejichž základech dřímá jazzová, heroinová kobra. Ale koho zajímá belgická variace na Mars Volta, která postrádá to hlavní: důraz na vůdce a makabrózní masturbace? Ohohó.

Já jsem zásadně proti: bez pořádné onanie není kvalitního fucku. Co je na tom tak těžkého pochopit? Prostě jako byste... dělali sóju bez masa? Ne, to není ono. Jsme plavci, víme: bez suché přípravy není žádný La Manche, bez pokoušení závratě není Velká příkopová propadlina.

Související články

The Mars Volta - The Bedlam in Goliath
The Mars Volta - Amputechture

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-hardcore
Nosič: CD
Celkový čas: 57:29
Rok: 2010
Vydavatel: Stilll
WWW: http://www.theguiltybrothers.com
Seznam skladeb:
 1. Ouverture
 2. A strange valley of exile
 3. Hesitation of icarus
 4. Roses & rue (part I)
 5. Roses & rue (part II)
 6. A song of hate & hope
 7. Entracte
 8. Overskies telegram
 9. As guilty as possible!
 10. Musical chairs II
 11. Ôde à Lou
 12. Fermeture

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek