Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Table

Table

We Are No Longer the Same

autor: maxim korovic | 30. 11. 2010, 17:59:26 | návštěv: 3066 | reakcí: 0

S ambicemi je to jako s narozeninovým dortem: každý má chuť, ale nikdo dost dlouhý nůž, aby ho nemusel pižlat jako dítě pískovou bábovku. Table jsou v linii muzikálních výtvarníků a Arty Maniac Discs zas v linii pomalého objevování tuzemského podhoubí napříč: Climatizado, (jen plánovaní I Love 69 Popgeju), Table.

Skladba Clark Kent (pracovně ji říkám Dark Ment) jako jedna z mála pracuje s výrazným a proměnlivým beatem (s naznačeného elektra se vyvine zvláštní dvoupad, dětské kladívko), obligátním vokálem na zadní stěně kina a ostře bustrovanými klávesami (klidně to může být stroj). Promo materiál Table uvádí, že duo Štětina-Gajarský každý z tracků donekonečna předělávali a není těžké popisovat album v tomto duchu, protože každý song je skládán z několika zvukových vrstev, navíc vokál není vůdce, ale jedním z řady nástrojů. Beat (postupně) se zjevuje, ale celkovou matérii tvoří několik na sobě navršených repetitivních linek. Přicházejí a zanikají, stupňují hlasitost i průraznost, opentlují smysly noise-lahodným způsobem. A vzadu, za tím zvukovým stroboskopem, nechávají melodii a vokál. Není to nepodobné protěžovaným Health, do jisté míry.

A zároveň je to stejně přitažené za vlasy, jako když je dáte do jedné lavice s Kazetami (chladná, písničková a střídmá záležitost), s Like She (rozverně podivný elektro-punk) nebo dokonce s písničkáři dné a Mon Insomnia. S posledními Portishead snad (post-verneovská odtažitost Ocelového města), s Former Ghosts se taky dají propojit, ale je to jen do vody: plác, plác. Čas stojí, volavky klečí a ticho čeká na bacil hluku. Table sice pracují podobně jako mnoho dalších kapel, ale proti trendu objevování a vystrkování melodií jsou obezřetní, navíc je tu silný, zatažený vokál, který odlišuje.

I když deska nemá dlouhou stopáž a jednotlivé skladby při své délce necelých tří minut můžou působit jako rozehrávky, je tu svébytná atmosféra, hybridizující shoegaze elektroniku a temnou strunu new wave, a pocit, že krátké není useknuté, ale nedořečené. Zůstávají sice otázky (není už Hoškovic obalotechnika manýrou?), ale pochybnosti přehluší závěrečný bubák, kombinující techno beat, kvílející elektroniku a melodické linky (experimental).

download alba na mediafire: http://www.mediafire.com/?doujfrzemm0

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: experimental new wave
Nosič: CD
Celkový čas: 27:00
Rok: 2010
Vydavatel: Arty Maniac Discs
WWW: http://www.myspace.com/tableweb
Seznam skladeb:
  1. Aim Well
  2. Coming Soon
  3. Mathematic
  4. Empty Flat
  5. Moth Catchers
  6. Clark Kent
  7. Openede Boxes
  8. Please Repaire My Hardware
  9. We Are No Longer The Same

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek