Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Shrinebuilder

Shrinebuilder

st

autor: horovic | 15. 11. 2010, 19:47:56 | návštěv: 3702 | reakcí: 0

Oběšený nemůže umřít a mrtvý had syčí pořád dokola. To je jisté po třech minutách: nejdříve předehra (stoner rockový balzám), 1:40 zmítavý riff (zvuk, o který se chcete následujících deset let opřít) a ve tři nula nula se rozjede balada - spící, balzamovaná královna.

Žádné vysoké otáčky ani rychlá tempa, možná bych ani nepoužil přívlastky „valivá" nebo „hutná", jakkoliv jsou součástí organismu. Můžete protínat všechny zmíněné kapely a vykloubit palce muzikantům, ale ve skutečnosti je to lepší než Neurosis, jiné než Melvins, psychedeličtější jak OM a zadumanější než The Obssessed. Je to jako starý šaman, který jedl ze studnice moudrosti a vidí do každého banánu, říká: tvůj otec byl ve skutečnosti strom a matka písek. Řekni mi, co nevím, procházel jsem krajinu smrti a nikdo o tobě nic neříkal.

Jestli chcete docenit starý metal a jeho nové ozvěny, už nebude lepší příležitost, tohle je výduť pravěku. Všechno odsejpá, všechno je, jak má bejt, nádhera střídá nádheru a kožichem se prohánějí husí kůže, čistý oheň. Jenže když si myslíte, že už nic silnějšího nemůže přijít, začne finální vál, Science of anger. Meskalinová férie božských rozměrů, dotek oblohy. Žádný odraz studánky, odlesk jeskyně a další pochybná zrcadla a božské pokyny, ale extatické orgie, vytržené vědomí ze sešitu všední doby. Hendrix, Black Sabbath, Kyuss, každý chřestýš metalu, psychedelické árie, které nejsou ani tak temné jako přírodní. Živá stezka. Mrtvé zvíře na ohybu noci a dne. Vybuzený instinkt a strach z přesahu. Cesta života.

The heirophant rite begins
Translucent jewel of osiric line
Distant tide surging through my soul
Stirring the blood of my fathers pain

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: stoner
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 39:10
Rok: 2010
Vydavatel: Neurot Recordings
WWW: http://www.myspace.com/shrinebuildergroup
Seznam skladeb:
  1. solar benediction
  2. pyramid of the moon
  3. blind for all to see
  4. the architect
  5. science of anger

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek