Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Chris Brokaw & Geoff Farina

Chris Brokaw & Geoff Farina

The Angel’s Message To Me

autor: maxim kunděj | 21. 10. 2010, 21:40:13 | návštěv: 3140 | reakcí: 3

To máte tak: současné internetové texty jsou takové, jaké si zasloužíme, říkají chytráci. Další zase říkají, že je to plevel bez názoru a bez znalostí, absolutně bez kontextu. Jiní, že se to nedá sledovat, protože kde nejsou základy a kde není abeceda, tam není ani slabikářová říkanka. A to je svatá pravda. A já mám rád svaté pravdy. Mám rád i ty pravdy, které ještě svaté nejsou, ale čekají na své svatořečení nebo se tak aspoň tváří. Vůbec nejlepší je, když to říká publicista o publicistovi, i když je mi jasný, že tohle označení už dnes jaksi ztratilo na relevanci, ať už to znamená cokoliv. O čem že to tu vlastně píšu?

Brokawem a Farinou jsem si nejdříve nevěděl vůbec rady, tak vznikla myšlenka: co takhle nechat promluvit hudebního učitele, odborníka? Nikdy jsem na základní uměleckou školu nechodil, ale co když jsem bože o něco přišel? Protože nemám konexe, vyslal jsem tam Loomera, ten je tak tenký, že se všude vleze, něco jako Kluk z plakátu. Je tam mnoho koncertních mistrů, on je zná, takže slovo dalo slovo a vzniklo pár vět.

„Pokud to nahrávali amatéři, tak je to velmi slušné, směs ragtimové, country, trampské - občas bluesové kytary. Pokud to ale jsou profesionální hudebníci a chtějí se aspoň trochu přiblížit podobnému stylu hraní (např. T. Emmanuel ... apod.), je toto CD velmi úsměvné. Je to bez energie, bez výrazného nápadu, JEDNOTVÁRNÉ! Kdyby s tím za mnou přišel student či kamarád, tak je to výborné."

Loomer-vyslanec z toho byl špatnej, ale nám to samozřejmě ukazuje holou pravdu. A nejenom jednu. Hořekoval: „Mě nejvíc popudilo to dělení na profesionály/amatéry," tvářil se nasupeně. To mě až tak netrápí, protože to by mě muselo trápit dělení na tvrdé a měkké jádro, na banány a hrušky nebo na černé a bílé, i když to mě docela trápí. „Pokud nejsi vole diplomovaný specialista, tak se neodvažuj hrábnout do strun." A to zas jo, pokud máš na kytaru, hrabej kam chceš.

Co z toho plyne pro případné návštěvníky pražského koncertu, kteří jsou ještě na vážkách? Že prsit se tím, že Brokaw s Farinou prošli kapelama „jako Karate, Glorytellers, Codeine" a bůhvícoještě, je jen promotérská vějička. Neumí hrát ani jako Luboň Šoula od nás ze Zušky, tak ať jdou do Prčic nebo na Dobešku (to je prej divadlo). Že když už na tu dobešovskou (patří to tam Pavlu Dobešovi?) scénu půjdete, bude to asi pořádná chláma nebo alespoň „velmi úsměvné". Sice to nebude mít žádný drajv, bude to sterilní jako zaštopovaná prdel a celý program bude dost jednotvárný (písnička-pauza-písnička-zase pauza), ale jestli tam půjdete s kámošema, bude to výborné. A hlavní poznání z tohoto odborného exkurzu za rámec DIY scény: Kdyby Brokaw s Farinou byli kámoši se Šoulou, MOHLO TO CELÉ DOPADNOUT ÚPLNĚ JINAK.

Tak co, blbečci, máte to?

Sobota 23. 10. 2010 - Praha - Divadlo Dobeška
Christy And Emily (USA) · Geoff Farina + Chris Brokaw (USA)

Související články

Chris Brokaw & Geoff Farina - The Angel’s Message To Me

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: blues-folk-country
Nosič: CD
Celkový čas: 40:01
Rok: 2010
Vydavatel: Capitan Records
WWW: http://www.geofffarina.com
Seznam skladeb:
 1. The angel´s message to me
 2. Ginseng blues
 3. Guitar chimes
 4. In the evening
 5. Make me a pallet on your floor
 6. Oh death
 7. Sitting on top of the world
 8. n
 9. St james infirmary blues
 10. Stagger lee
 11. Poor wayfaring stranger
 12. That´ll never happen no more
 13. Trouble in mind

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
magor
23. 10. 2010, 14:53:53
když jsem tu tak sám mezi vězni, kunděj už mi tak hrdě nezní

bgt
22. 10. 2010, 08:39:21
Kdyby Brokaw s Farinou byli kámoši se Šoulou, MOHLO TO CELÉ DOPADNOUT ÚPLNĚ JINAK.
:)))

job
22. 10. 2010, 07:43:43
kunděj zní hrdě!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek