Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Chris Brokaw & Geoff Farina

Chris Brokaw & Geoff Farina

The Angel’s Message To Me

autor: maxim korhan palmuk | 21. 10. 2010, 21:23:01 | návštěv: 3195 | reakcí: 0

Z podstaty nemůžete říct na Ginseng Blues nic, mix Jiřího Schmitzera zraněného pokorou a záchvěvného motívku jako z Olympské Riviéry se vám nemůže nelíbit, může vám přijít legrační, přehnaně přehnaný (definice dřevního country) nebo příliš vánoční, ale pořád si budete vědomi podivného pocitu, že s těmahle lidma dýcháte stejný vzduch a že věci asi můžou být i jiné, než jste zvyklí si přiznat. Je tohle kategorický soud s nějakou relevantní výpovědní hodnotou? Odkdy nevěříte na Dědu Mráze? A otřesenou jalovici?

Ale další songy už se posunou k jiné kultuře, do jiného dávnověku. Brokaw říká: Před lety za náma přišli lidi z hardcore labelu, jestli bysme prej neudělali společné splitko. Proč ne že, tak jsem šel za Goeffem domů, vejdu do dveří a koukám, na polici má boxset Blind Blake. Říkám mu: Tohle ty posloucháš? No jasně, odpoví a já jemu zas: Ty krávo, poslední dobou nehraju nic jinačího... A tak nějak se to narýsovalo samo.

„As with many comprehensive pre-1940s blues sets, especially those devoted to artists who recorded on the old Paramount label, the five-CD All the Published Sides set is both a godsend and a study in frustration. Paramount wasn't known for its high-quality pressings when it was in business, and its bankruptcy in the early '30s and the destruction of its masters completed the picture, as far as sound quality."

Křehká jímavost je tak tenká, že už se nedá krájet a pohádkové emoce mají zvláštní konotace v lidském světě, když slyším muže s kytarou, u nás se z mlhy vynoří takřka samá příšera, máme jiný kontext a než Vysockého nebo Kryla si vybavíme zpívající právníky a mormonské panice. Tím se ale nesmíte nechat zmást.

Protože uprostřed desky je dřevěná lávka Oh Death, čtyřminutová instrumentálka, pro kterou i slovo „křehká" je tak těžké a ohlušující, že jestli se vám pohne sval, nastane konec světa, jenže se nepohne nic, protože ty chvíle jsou tak silné, že melancholie hraničí s podivnou svátostí a když pozotvíráte i ten poslední šuplík, kde by ještě mohl být podobný záchvěv, s úlekem nazí, není taková zima, jak se zdálo. Dávám přednost bastardizovaným žánrům a když už bych měl volit country, seknu pohledem po Dolanu Waywardovi. Tohle pojetí je tak krystalické, že bych skoro začal věřit.

Že to spolu ti dva (Brokaw-Farina) myslí smrtelně vážně dokazuje úplně čerstvé album The Boarder's Door, které vychází v těchto dnech (věta jako z Četky). Jeho vous byl dlouhý jako cáry ranní mlhy, povlávající po stromech co viselci, nečesané hřivny stromů jsou věčně mladé, stejně jako nevábné podzimní počasí (věta jako z Čečetky, Františka Josefa, spisovatele historických námětů).

„There's still plenty of noise on some of the tracks" - tomu nevěřte. Jedině že se hlučným stane vaše srdce, rozpumpované nečekaným klidem. The Angel's Message To Me isn't seemingly an album that Chris Brokaw and Geoff Farina needed to make. Jak říkají Američani: zpustošené, ale krásné k nevíře. Ten patos je přesný.

Sobota 23. 10. 2010 - Praha - Divadlo Dobeška
Christy And Emily (USA) · Geoff Farina + Chris Brokaw (USA)

Související články

Chris Brokaw & Geoff Farina - The Angel’s Message To Me

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: blues-folk-country
Nosič: CD
Celkový čas: 40:01
Rok: 2010
Vydavatel: Capitan Records
WWW: http://www.chrisbrokaw.com
Seznam skladeb:
 1. The angel´s message to me
 2. Ginseng blues
 3. Guitar chimes
 4. In the evening
 5. Make me a pallet on your floor
 6. Oh death
 7. Sitting on top of the world
 8. St james infirmary blues
 9. Stagger lee
 10. Poor wayfaring stranger
 11. That´ll never happen no more
 12. Trouble in mind

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek