Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Mashy Muxx

Mashy Muxx

Light

autor: maxim horovic | 6. 10. 2010, 07:05:45 | návštěv: 3144 | reakcí: 0

Není crossover jako crossover, jak říkala moje babička: ten mamrd na motorce se jednou zabije, ale stejně je to největší fešák ve městě... Ona sice nebydlela ve městě, ale věděla o něm všechno, tak jako každý ví o rýmě nebo dýmějovém moru. Čím větší pospolitost, tím více chorob a zbytečných léků. Mashy Muxx jsou z těch potřebných, ne pohřebných...

Vím, že mi těžko budete věřit nos mezi koulema, když řeknu, že začnou vzdušným, pohodlným funkem J.A.R., proženou se místy, kde svého času operovali Eleison a hbitě zabrousí do jazzových uliček a z nich zase smaczo do funky, tentokrát jásavé létavice. Během jediného, úvodního songu 5D.

Mashy Muxx se budou nejlíp popisovat spařenými klišé: zdařile kombinují rošťácké funky-rockové (až metalové!) pasáže s mimořádně funkčními jazzovými náladami, které nejen dokládají vyhranost a nástrojovou legitimitu, ale rovněž ukazují, jak se má zacházet se vzory a hudebními kořeny: nechat se inspirovat, ale hledat vlastní cesty. Blejete? Tak to je dobře, ze mě to jde horem spodem.

Mashy Muxx jsou nebezpečně přesvědčiví. Je pravda, že když jsem považoval Eleison za špičku inovativního crossoveru, bylo mi teprve sedm, ale zpětně nemám pocit, že by se jim hodně kapel u nás kdy přiblížilo. (A o tom, že se dali znovu dohromady, aby dokázali RADĚJ NECHCI VĚDĚT CO, se bavit nebudeme, mlčím jako hrob.)

Proč budete mít rádi Mashy Muxx? Třeba pro acidové nebo free-rockové vyhrávky, které zdatně imitují elektronické taneční styly, drum'n'bass obligátně, ale taky dub v kombinaci s arabským crossem a foukací harmonikou. What the kurva fuck??? Desire korunuje metalový řev a můžete stokrát uvažovat, jestli je to ironie, nebo vzkaz kdysi-hardcorové kapele Slut. Skvělá, otevřená skupina, ale takových posluchačů pomálu, nejsem škarohlíd, ať se zvedne první řada, která je i řadou poslední.

Taky pro vás můžu udělat to, že navařím něco čapkovského guláše, paralelně s kapelou, jak bizarní je kombinace dnes již zaniklého funky-ostravského Uhlí a trilobitního Dunaje s moderními nu-metalovými maskami, jakkoliv se to zdá neúnosné, nejednou se mi vybaví populární System of a Down, ale i Kamil Střihavka.

Hraje u nás někdo crossover v takovém rozpětí jako MM, když za něj nebudeme považovat kapely mutující jazz, ale zůstaneme u rockového základu? Víte proč se neodpovídá na řečnické otázky? Protože je to nejjistější. Mnoho politiků, občanova smrt...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: crossover
Nosič: CD
Celkový čas: 47:36
Rok: 2010
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.muxx.cz
Seznam skladeb:
 1. Today
 2. Whithersoever
 3. Go Home And Get A Nice Quiet Sleep
 4. Desire
 5. Horrible Storm 3.0
 6. Tocqueville
 7. Falling Down
 8. Descending
 9. Can't Escape
 10. Never Satisfied (Impulse Remix by Sayko)
 11. 2-Style (Wr1ng)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek