Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Valerian's Future

Valerian's Future

s/t

autor: maxim horovic | 13. 06. 2006, 18:30:47 | návštěv: 5139 | reakcí: 4

Na začátku 90.let konečně i tady zazní ozvěny EBM. Vanessa koketuje s „techno corem“, který zní jako rychlejší disco nasáklé hutnějším zvukem. Valerian´s Future scelují průmyslový závan elektroniky s řezavými kytarami hardcorového ražení a v celkovém vyznění se přibližují spíš ke Gun Dreams. A nekompromisností míří ještě dál. Valerian´s Future za nevelkého zájmu fanoušků i kritiky obrazí kluby po celé republice. A v době už spíše sporadického hraní, roku 2003, vychází jejich bezejmenné album.

Vůdčími členy byli po celou dobu Dalibor Maňas Kaňas, autor převážné většiny textů, hlavní zpěvák-deklamátor (nyní Vítrholc) a Pavel Valerián Pohořelský, zvukový nadšenec-fanatik, z jehož rukou pocházejí nástrojové modulace (nyní Nesselsdorf, Milano). Oba se po dlouhá léta pohybují po „regionálních“ scénách a tvoří většinově nepřijatelné umění.

Bezejmenná deska jako prostor zastavěný zvukem. Texty procházejí nervní bytosti, zmítány okolím stejně jako rozkolísaným, zběsilým nitrem, na povrch prosakují podivné fobie, věci reálné se mísí s těmi surreálnými. V obklíčení expresionistických obrazů, místopis zaplněný bestiemi. Celkové vidění je bolestné a zuřivě raněné.

Podobně vyznívají i texty „milostné“, romantika moderního věku, hrubá poezie a osobní šílenství přelévané do druhého: „čti mi všechno co jsem / pro tebe napsal / řikej mi co říkám / drž hubu a dělej všechno po mně / nakrmím tvůj mozek / švestkovou fantasmagorií / naplním tvůj žaludek / vidlemi na brambory a uhlí“. Láska jako struhadlo. Halucinogenní flashbacky řezané ironií, cynismem i nenávistí.

Dynamická hudba se skládá z mnoha krátkých a intenzivních explozí. Je to jako smirková bouře, bordelizované kytary neznají akustický tón, vymknuté ze svých původních zvuků znějí nabouranou elektřinou, soustruhy. Industriální zvuk příkrého hardcoru, žádná pomalá píseň-jizva. Tři kytary a automatický bubeník, dva hlasy, trochu zpěv a trochu přednes.

Výjimečná je poslední označená skladba, nečekané smíření, elektrické didgeridoo a verš „Bosý Karel spokojen“. Falešné finále. Tím je až skrytý song s číslem 19, epická a na obrazy bohatá kláda. „Sedím na kamenech / chlastám bílej rum / opíchal jsem sochu / na soutoku Labe / má noc je mléčná / mléčná jako bílej rum / jako bílý sperma...“ Kytary jsou pomalejší, proplétají se, místo agrese složitý vzor. Tak by mohla vypadat další deska, která už nevznikne? Snad. Závěrečný song (20) je zahnutý rezavý hřebík, pořádně se zadívejte do té rány.

Jako by Charms vymrdal Trakla. A ten zjeb, co se vylíh, si otevřel láhev a řekl: čtyři psí nohy sou akorát pro tenhle šmajdavej svět, proběhnu se, všechno smrdí ksindlem a močovinou, těch barev a falešnejch pozlátek, samý šméčko a kontrola.

Informace

Žánr: noise / ebm / hc
Nosič: CD
Celkový čas: 54:18
Rok: 2003
Vydavatel: Piper Records
WWW: http://www.piperrecords.cz/artists/vf.htm
Seznam skladeb:
 1. track 1
 2. track 2
 3. track 3
 4. track 4
 5. track 5
 6. track 6
 7. track 7
 8. track 8
 9. track 9
 10. track 10
 11. track 11
 12. track 12
 13. track 13
 14. track 14
 15. track 15
 16. track 16
 17. track 17
 18. track 18

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
cyberfucker
3. 06. 2010, 20:40:20
http://bandzone.cz/valeriansfuture

cyberfucker
3. 06. 2010, 20:37:40
kapela je znova aktivni!!!
http://www.myspace.com/valeriansfuture

vlad
15. 06. 2006, 15:39:18
ehmm ... chyba a sranda je , ze ANK puvodne CD slibili, ale pak ho nevydali a s VF´S, tak trosku vyjebali.

vl
14. 06. 2006, 08:43:19
VF´s byli určitě super, víc mě asi brali i v tomhle dřevním období, kdy ještě nepoužívali sampler....A co že mam s dřevním obdobím? No chyba a sranda zároveň je na týhle desce to, že na kazetě vyšla v týhle podobě(asi teda novej master proběhnul...) už v roce 1994!(na CD o tom ovšem není ani slovo..), kapela je jinak už pěknou řadu let neaktivní...A track 19 coby předzvěst dalšího směřování? To je přece coververze "Má noc je mléčná" z první legendární desky Meat House Chicago I.R.A. z roku 1991!! Někdy je dobrý bejt starej...Učit se, učit se, učit se! Poslouchat, poslouchat, poslouchat!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek