Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Synergy

Synergy

Půlnoční mlsání a jiné radosti

autor: maxim valcha | 5. 08. 2010, 20:53:07 | návštěv: 4348 | reakcí: 2

Zvukově naditá deska, taky co zvučit na dvou nástrojích, bože oni ani nezpívají, tohle by mohl nazvučit i Ježkův Jámor. Myslíš? Ale jo, když do toho nořím hlavu, kytara zpívá, vysoké tóny hmatníku háčkujou v prolízačkách jako čerstvé děti, není tady zběsilé filtrování strun jako u Dÿse, které se už prý přejídá, mám prázdný talíř.

Některé songy svádějí k tomu, abych řekl: pěkné cvičeníčko, ale kde je ho víc? Kus Rákosníček se rozkládá na necelé minutě, na druhou stranu jak dlouho trvá intro toho chlupatého skřítka z tůně? Vesele a krátce. Ze tří nejdelších tracků je vrcholový Poslepu bez slapu, tady ípko graduje, i když nejlepší název má Hypertechnicky nakouřená, mám rád nerudovské fejetony, sebeironie je základ zdravého ega.

Špína jen za nehty, nic mě nenutí prohlašovat Synergy za noisy, i když pro ucho zvyklé na rádiový igelit to bude hlučné jedna báseň. V souvislosti se Synergy nebudeme používat ani termín hardcore, i když paličky v některých místech dopadají na blány rychlostí průtrže mračen, viz hned úvodní „symbolický" song. Rozehrávka.

Nabízí se srovnání s dvoučlennými jednotkami, ale Sabot jsou hrubě najazzlí a syroví jako průřez pochvou, na kost. A srovnání s Dracula Farmers je holé šílenství, souměřitelní jen s italskou padoucnicí a kosmickou teplotou klidné paniky. Trojčlenka Deverovy chyby pracuje s hlubšími tóny, hutnějším zvukem a živočišnou poezií (motorka v lese) a repeticí jako stavební jednotkou, hlodám kosti. Synergy jsou vzdušnější a místy až jemní (Die-kami-katze), lehké vyšívání má daleko do art-fucku, stejně jako do řeznictví, i když mě napadají Dunaj (jakkoliv je Václavkův minimal protikladný březímu mathy rock´n´rollu), daleko příhodnější je reminiscence na 31 Knots.

Je otázka, co bude dál a co víc, necelá dvacetiminutovka je průkazná jen jako příslib panny a s těma je lehká řeč a těžká práce (nebo naopak?), koncertní program má třicet minut, neotřesitelná souhra naživo. Jezdí s emocorovou nadějí esazlesa a vidím to asi takhle: Esa postaví neprostupný, tragický les a Synergy ho nežně vykácí...

Související články

31 Knots - The Days And Nights of Everything Anywhere
31Knots - Worried Well
Deverova chyba - Club59
DEVEROVA CHYBA / DUPEK - split 7\"
Deverova chyba / Sabot - Split 7"
Dÿse - st
Dÿse - Sind Brüder Der Revolution
Dÿse - LIEDER SIND BRÜDER DER REVOLUTION
esazlesa - vyhlídky a konce
Sabot - Further Conversation

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: math rock
Nosič: CD
Celkový čas: 18:17
Rok: 2010
Vydavatel: Noise Assault Agency Budweiss
WWW: http://bandzone.cz/synergy
Seznam skladeb:
  1. @ %S!
  2. Tap mrtvého muže
  3. Die-kami-katze
  4. Půlnoční mlsání
  5. Rákosníček
  6. Poslepu bez slapu
  7. Hypertechnicky nakouřená

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
Roman
9. 08. 2010, 06:49:25
Pěkné! :-)

ciiikaal
6. 08. 2010, 08:33:31
srdcovka!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek