Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Harvestman

Harvestman

In A Dark Tongue

autor: maxim onanizer | 19. 07. 2010, 20:50:42 | návštěv: 2872 | reakcí: 1

... píše civilní písně a my tomu říkáme folk. Ano, folk chmurný, psychedelický, uhrančivý a přesvědčivý jako první strašidelné báchorky. Ale druhá polovina bytosti, zadní strana hlavy i těla, to je vhled do prapodivných vesmírů, jimž lze porozumět jen skrze osobní víru a zvířecí instinkty. Ten z druhé půle už nezná světlo, stále na tripu dávám pouze zprávy a filtruju poselství lidskou řečí. Není důležitá.

Harvestman znamená žňovák a nehledejte přesnější ekvivalent, protože některé věci mají široký význam i platnost, vodu nespočítáš, dokud ji nedáš do odměrky a nenazveš sklenicí. Přírodní cyklus můžeš rozfázovat a můžeš spočítat nůši slámy, ale výnos neřekne nic podstatného o počasí, klima je numerický propočet vlastního strachu. Čekáš na temný jazyk odvrácené strany pole?

Hlaholí v táhlých opakovaných mantrách, kde tři slova jsou moc k okamžitému pochopení, máš na ně tři roky a pak si přijď pro další. Nejdelší vál By Wind and Sun se rozpíná a pulzuje na třinácti minutách a je to jeden z těch opěrných sloupů, u nichž na délce nezáleží, každý falus míří do nebe a kdyby trval dvacet minut, neřekneš ani popel, ani volavka. Šamanistické oživení mladých Pink Floyd, projekce překrytá jinou projekcí, obraz i zvuk se přebíjejí v tak jasné souhře, že ambientní noise tvoří s psychedelickým rockem přirozenou perspektivu, a stejně víme, stejně chceme, aby všechno přikryl plíživý noisový příliv, privát soukromé úzkosti budiž tma.

Snůška menších kapitol, které fungujou jako dočasné zachvění, jen vybrnkání určitého boha-živlu, zkouška větru (Music of the dark torrent). Taky něco lidských melodií pro teplo žen (Eibhli ghail chiuin ni chearbhail) a cukavé prázdnoty samce (Headless staves of poets) - Jak velká je žádost Muže s jelení hlavou?

Oficiální prameny říkají, že na nahrávce brali podíl Alex Hall z Grails a Al Cisneros z Om, v neoficiálních pramenech to bouří Dead Can Dance, Master Musicians of Bukkake a trocha závěrečného patosu Phila Glasse. Tolik ke zlomeným nohám a berlím.Čtvrtek 22. 7. 2010 - Točník - Hrad

Aran Epochal · Steve Von Till / Harvestman (USA)

Související články

Master Musicians of Bukakke - Totem One

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: psychedelic/ambient/drone
Nosič: CD
Celkový čas: 69:41
Rok: 2009
Vydavatel: Neurot recordings
WWW: http://www.myspace.com/heathenpsych
Seznam skladeb:
 1. World ash
 2. Karlsteine
 3. Birch-wood bower
 4. By wind and sun
 5. Music of the dark torrent
 6. Eibhli ghail chiuin ni chearbhail
 7. Headless staves of poets
 8. The hawk of achill
 9. Carved in aspen
 10. Light cycle
 11. In a dark tongue
 12. Centre of the world

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
bgt
20. 07. 2010, 10:40:01
gut

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek