Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Ucházím

Ucházím

Geprüft vole

autor: Jer_C | 12. 06. 2006, 21:23:59 | návštěv: 4128 | reakcí: 14

Prachatická kapela Ucházím vznikla na přelomu let 1992/93 a je jedním z mnoha zástupců první vlny porevolučního punkového boomu. Však to znáš taky. První začneš šmejdit u fotra v šuplíku, vyhrabeš stokrát ohrané a už téměř neposlouchatelné kazety Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen a Arakain. Vryjou se ti do palice ty notoricky známé hitovky a hlavně ten typicky špinavý kazetový zvuk. Vybudovaný vztah k chytlavým melodiím a špatné zvukové kvalitě zúročíš o pár let později. Objevuješ Pistole, Dead Kennedys a jsi z nich na větvi. Pronikáš do tajů alternativní kultury a zjišťuješ, že i v tvém okolí jsou smečky, co to mastí sakra dobře. Vymýváš si mozek chlastem za poslechu Visáčů, vykřikuješ antimilitaristické hesla za doprovodu Do řady! a Kritické situace, prožíváš si horor své neutěšené existence s HNF či Šanovem, ulítáváš si na praštěný poezii P.S. či Už jsme doma. A pak tě najednou napadne ta památná myšlenka - a kucí, proč my vlastně taky nezaložíme kapelu? No jasně, vole. Jdem do toho. Vykřičíme do světa co nás sere, z čeho máme radost a taky nějaký ty životní moudra, že jo. Budem obrážet všechny hospody v okolí a hrát jako espéeska...

Chlapi zkouší, zkouší, postupně se dostávají do povědomí a budují si základnu svých věrných. Po čase začínají vystupovat i se svými dřívějšími idoly, všechno klape. Čas od času se rozhodnou zaznamenat historii na desku, vznikají tak tři DIY alba "Včera dnes a...", "Pare Utang" a "Zpěvy Ippolitovy nebo vrať se tam a přines flašku". Přichází rok dva nula nula pět a je to tu. První "oficiální deska". A já mám tu čest držet ji teď v ruce, hehe.

Geprüft vole! Ne, žádný strach. Nevrátili jsme se do roku 1940, to je jen trochu netypický název alba. Ale stylový. Třináctiskladbový debut má přesně půlhodinku a je to post-moderna jako prase. No vážně. Takhle šílený mišmaš jsem už dlouho neslyšel. Jako kdybyste smíchali všechny trochu výraznější hudební postupy, jaký vás kdy ovlivnily. V případě Ucházím tu slyším především alko-punk, pivní metal, angažovaný hardcore, rockové klasiky a nějakou tu poetickou alternativu.

Umíte si představit Arakain v operním duetu s Offspring a hudebním hávu v duchu Aus-Rotten? Emo brnkání alá Thema Eleven kombinované s praštěnou ska melodií a brutalitou spolků typu Gride či Lahar? Tupé, jakože-punkové mlácení do bubnů, speedmetalové kytary, vokál model Aleš Brichta, neskutečně profláklé písňové postupy a chlapácká tvrdost. Jen si bouchni do našeho pivního pupku. Agitační přímočaré texty, pár snových (?) námětů, úsměvné poetické obraty ("chtěl bych cosi neorané zrýt") a závěrem skladba Hořká poezie, lyrická skladba s podtitulem "Je těžké být rebel". Tak mě napadá - nečerpali náhodou z básnického koše Vítrholce? Jako bych to slyšel. Byl jsem vopečbuřt... I když tohle srovnání je dost ucházející.

Ostatně jako sama kapela. Uchází a schází mi u ní mnoho. A škatulkovat sami sebe jako "alternative hardcore punk"? Co na to říct. Holt, alternativa pro nenáročné. Pane vrchní, platím!

Informace

Žánr: speedmetal punk hardcore
Nosič: CD
Celkový čas: 30:00
Rok: 2006
Vydavatel: Bidiger v zenitu Records
WWW: http://www.uchazim.wz.cz
Seznam skladeb:
 1. Tehdá u tý sochy
 2. Tupá hmoto
 3. Zařaď se a kuš
 4. Nahý vánoce
 5. Epos o bižuterii
 6. Světovej anglik
 7. Veď mě ve tmě
 8. Manuál
 9. ...si tě ochočí
 10. S optimismem v koncích
 11. Zmatky
 12. Neznám tě nebe
 13. Hořká poezie

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 14
Jaaryyn
10. 12. 2007, 18:59:30
Tohle album je lék na duši od těch tvých nesmyslů co tady meleš ty čuXXXu.

suk
30. 08. 2007, 13:54:24
recenzora baví psát hovna?

Hehe
26. 07. 2007, 18:48:32
Napsat recenzi na cizí CD tak, že popíšu vlastní dospívání - tomu říkám pičusův narismus.

bicak
5. 03. 2007, 09:40:11
vždy jsem si myslel že lidi co pišou recenze jsou čuráci, ted jsem se utvrdil v tom že jsou

borec
18. 12. 2006, 07:34:57
geprüft vole je paradni prace

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek