Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Vladivojna La Chia

Vladivojna La Chia

Tajemství lotopu

autor: maxim horovic | 15. 06. 2010, 17:38:09 | návštěv: 3379 | reakcí: 8

Banana je dočasně zmrazená, ve své době produkovala poměrně zajímavý a bujný crossover, těžící s nezaměnitelné hlasové dispozice Vladivojny. Na začátku milénia začala hrát to, z čeho pak vytěžila maximum přímočařejší a vlezlejší Gaia Mesiah. Rockový feeling a rudá toreadorská imidž jí bylo zjevně málo, ovšem návaznosti zůstávají. Stále potvrzuje vokální originalitu, i když srovnání s Bittovou nebo Kratochvílovou bych bral s rezervou, s Lenkou D. jsme velké kamarádky. Vždycky byla teatrální a koncert byl kabaret pro dospělé, kdybyste měli šprndy utáhnuté hodně nafest, můžu vám na ně zahrát, kolibříci; tady předvádí, že umí i tklivou, něžnou a křehkou.

Vladivojna chce všechno najednou a Tajemství lotopu je multižánrová deska, malé prsa nemusí být nevýhoda a implantáty vhodně podporují čínskou ekonomiku, Vladivojna je přírodní, krásný zabiják, zvláštní zvíře. Různorodá dobře, jen některým číslům nemůžu přijít na chuť, čapkova domácí zvířena peče bábovku progresivním stylem a s tímhle by si neporadil ani Poleno Pohlreich.

Diskotéka, folk, operní újezdy, alternativní poprock. Opravdu, indie folkové písničkářství, české (i anglické) texty a specifická atmosféra, kterou přiživuje smyšleným jazykem, potřeba mystéria už tolik netrčí, album je příjemně neuchopitelné. Ano, momenty, kdy si říkáte Björk, CocoRosie, ale potom kupodivu skončíte v zásuvce a hledáte Missariel Lucie Bílé. Scénická hudba říznutá zlomeným beatem, za chvíli plakát Stromboli. Hudba funguje stejně jako animovaný klip k titulnímu songu, seznamuje nás s postavami cizího světa, celá deska je věnovaná jakémusi kmeni Lotopů (grafické podklady z ruky Vladivojny samé).

Zasvěcení do nové krajiny funguje, a já spíš ocením, jak se Vladivojna umí umírnit a jak obsahu podřizuje formu, jakkoliv je tenhle svět až příliš bohatý, celek necítím a jednotlivosti jsou málo. Každé umírnění chystá nový výbuch, ale teprve rozbíjená rovnováha odhaluje jádro nejvíc.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie pop/folk/alternativa
Nosič: CD
Celkový čas: 36:43
Rok: 2009
Vydavatel: EMI
WWW: http://www.myspace.com/vladivojna
Seznam skladeb:
  1. Zahrada
  2. Spirit of love
  3. Blue steel
  4. Tajemství Lotopu
  5. Comin loose
  6. Neznoky
  7. I ll be your flash
  8. So many standing
  9. Tony
  10. Wild secret

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 8
varná konvice
12. 07. 2010, 11:22:37
jestli je vladivojna ostravský underground tak moje prdel je ostravská chlouba

kočipičíč
30. 06. 2010, 20:54:40
maxim: poslechni kočičíčíči to je nařez :)

maxim
18. 06. 2010, 19:01:07
naštěstí tu nejsme od toho, abysme se shodli. asi se nebudem dohadovat, že tohle je trochu jinde jak banana a že humbuk okolo se samotnou muzikou nesouvisí, stejně bysme nikam nedošli.

Jakub
18. 06. 2010, 16:34:42
Taky jsem viděl Vladivojnu s Bananou na živo a osobně jsem ji poznal a zajimavé mi to nepřišlo (z nahrávky o to hůř). O to víc je pro mě zaskakující fakt, Maxime, že tys užil právě slovo zajimavé. A to je zajimavé. Každopádně to co se kolem Vladivojny dělo a děje je podle mě jen prázdná, na povrchu formálně blbě vymydlená bublina.
Kdyby opravdu byla zajimavá, tak by mi vůbec nevadilo, že je všude. Pěkný den.

davi_d
18. 06. 2010, 12:00:16
jo samozřejmě beru,že každý podle své chuti(maximovi přijde zajímavá), ale když jsem viděl jí a kapelu banana na živo,tak to byl vážně otřesnej zážitek... Uječená sexistická koza a kapela plná výbornejch uživatelů! svejch nástrojů

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek