Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Traband

Traband

Domasa

autor: CrosseR | 18. 04. 2010, 22:06:24 | návštěv: 4132 | reakcí: 4

Po třech letech od posledního alba Přítel člověka vydává Traband už sedmou desku v pořadí. Jmenuje se Domasa a z alba srší, že kapela má stále nápady a nebojí s nimi jít na trh. Nová deska je totiž zase jiná a plná nápadů, i když stejně poznáte, že je to prostě starý známý Traband. A to především díky lehce rozpoznatelnému zpěvu a nezaměnitelným textům.

Domasa obsahuje mnohem větší počet "rychlých" písní než předchozí Přítel člověka. Příkladem je už titulní píseň Indiáni ve městě (podívejte se na videoklip), jejíž síla a energie vynikne hlavně naživo. A tak je to s většinou písní z horní poloviny alba. Spodní půlka je o poznání pomalejší rozjímavější.

Stěžejní byly, jsou a budou u Trabandu texty a ty se skutečně povedly. Opět jsou plné přírody, lesů, skal, zvířat a tajemných krajin. Bourají klišé, kritizují neduhy společnosti a vyprávějí příběhy, které tě nenechají v klidu. Celé album je jako společná pouť... A oni o ní zpívají tak, že jim to věříš. Sami vypadají jako poutníci, kteří nám přišli zazpívat své příběhy.

Traband je na novém albu čtyřčlenný, když k Jardovi Svobodovi (hlavní zpěv, kytara, harmonium), Janě Kaplanové (trumpeta, harmonium, zpěv) a Václavu Pohlovy (bicí, zpěv) přibyl navrátilec Robert Škarda (tuba, suzafon), jehož suzafon rozhodně nezahálí a parádní je třeba v písni Co se v mladí naučíš.

Domasa tedy rozhodně stojí za poslechnutí a to i několikerý, protože v textech budete dlouho objevovat nové a nové věci. Esteticky laděné duše určitě potěší i hezká ručně kreslená knížečka s texty.

Související články

Traband - 4. 12. 2009, klub Galerka, Nový Jičín
Traband - Domasa

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: folkrock
Nosič: CD
Celkový čas: 46:04
Rok: 2010
Vydavatel: Indies Scope
WWW: http://indies.eu
Seznam skladeb:
 1. Indiáni ve městě
 2. Pálíš, doutnáš, nehoříš
 3. V oku dravce
 4. Co se v mládí naučíš
 5. Bez tíže
 6. Kantorovy varhany
 7. Zasněžená
 8. Obešel jsem horu
 9. Krajina v obrazech
 10. Zlá (sky)
 11. Kalná řeka
 12. Nad Koločavou

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
o.
29. 04. 2010, 13:03:57
este by to chtelo trochu to doopravit..tohle je nesmysl
.....Robert Škarda (tuba, suzafon), jehož saxofon r....saxofon tam neni

jan
22. 04. 2010, 15:39:43
Výtvor boží milosti? Blbost. Jen tu někdo nedělá ramena a nehraje si na někoho, kdo sežral všechnu moudrost a teď diktuje ostatním "jak je to správně". Mimochodem - Robert Škarda na tý desce nehraje na saxofon, ale na suzafon, což není zrovna to samé...

Odpověď uzivateli jan:
22. 04. 2010, 18:05:20
CrosseR

Díky za opravu. Opravdu to není to samé... omlouvám se.


bro
19. 04. 2010, 00:43:21
texty sice plne prirody, lesu, skal a kdo vi ceho, ale to vsechno jako vytvor bozi milosti; tohle tema se k traband radi predne a dost se zajida.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek