Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Black Math Horseman

Black Math Horseman

Wyllt

autor: horovic | 15. 04. 2010, 07:40:10 | návštěv: 3858 | reakcí: 3

Další úhledná a plnotučná metalová mutace aktuálních pseudo-avantgardních post-metalů? Nebo příjemné retro poškrábání na hrbolatých zádech touhy? Od každého něco a vůbec ne špatně. A že jsou v mailing listu mohykánských Tool, to je opravdu jen na okraj, taková doporučení jsou matoucí jako pohyb okluzní fronty. Dneska je a zítra není.

V centru dění stojí basistka a vokalistka Sera Timms, která mimojiné točila klipy pro Isis a Intronaut, tahle pojítka jsou explicitní. Směrodatnější je černobílá poetika mysticko-antropologické tortury, s jakou udělal neviditelnou díru do světa Elias Merhige, než agresivně přepálená optika videoklipu Australopithecus pro Intronaut.

Jestliže si nakreslíme bermudský trojúhelník Isis - Pelican - Mono, nebude to zcela od věci, ale Black Math Horseman stojí mimo něj. Útočnost a přítlak nedosáhne síly Isis, stejně jako post-metal-rockové pasáže netečou stejným směrem jako technická radost Pelican. Ani atmosférická mlhavost a netečná žahavost Mono tu není, Black Math Horseman se ženou údolím a hledají svůj doom. Přesto jsou všechny tři polohy přítomné.

Navíc silný doomový akcent je kombinovaný s gothic metalem. Ne, Gathering jsou spíš na hraní a tady jdeme (i vokálně) směrem k Dead Can Dance a Lise Gerrard, Holandsko a Austrálie jsou dva různé živočišné druhy. Když se ocitnete hluboko uvnitř starého, zásvětního lesa, kde už nejsou ani zrůdy nebo živé bahno, ale jen skelety a stíny prvních zvířat, tempo zpomalí do černého sludgového podmáslí a vám se udělá těžko (Deer slayer). A tak je to dobře, každá katarze potřebuje svoji krizi.

Skladby jsou postavené na probouzení v hlubině a pomalém stoupání vzhůru, kde hluk a rychlost nemusejí znamenat světlo, ale vždycky chtějí zastřít ponurý ponor. A tak Torment of the metals představuje cestu pod vrchol; kde se píchne vlajka? Kyuss naříznutí Mars Voltou - snad až rychle ukončený závěr dlouhé poémy.

Související články

Isis - Wavering Radiant
Mono - Hymn To The Immortal Wind
Mono - Hymn To The Immortal Wind
Pelican - After the Ceiling Cracked
Pelican - Ephemeral
The Mars Volta - The Bedlam in Goliath
The Mars Volta - Amputechture

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: retro-avant rock
Nosič: CD / LP
Celkový čas: 37:59
Rok: 2009
Vydavatel: Tee Pee
WWW: http://www.myspace.com/blackmathhorseman
Seznam skladeb:
  1. Tyrant
  2. Deer slayer
  3. A barren cause
  4. Origin of savagery
  5. Torment of the metals
  6. Bird of all faiths and none

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
frody
19. 04. 2010, 22:48:11
evropský turné je komplet zrušený. důvod - sopka. turné proběhne v novým termínu

Pacey
16. 04. 2010, 09:29:16
Skvělá deska.

frody
15. 04. 2010, 12:58:34
25/4/2010 v brně, klub melodka.

+ Five Seconds to Leave
+ Esa z lesa

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek