Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Michael's Uncle

Michael's Uncle

Return of Dark Psychedelia

autor: horovic | 5. 04. 2010, 21:33:43 | návštěv: 4380 | reakcí: 0

V době hladkých kapel a líbezného zvuku, který se často tváří jako agrese, ale ve skutečnosti je jen vyleštěným kovem do kapoty mercedesu, jsou Michaels Uncle velkým překvapením. Je docela možné, že mi objektivnímu soudu brání sentiment a mrtvolná tkáň senility, ale jejich soudy mají pořád velkou sílu a zvuk Alexe Limbourga (dělal i na nové desce Vanessy) je nepříčetně syrový i chladně elektronický. Déšť padá na má nahá záda, vem palici a udělej z nich vlnitý plech. Zahraj to znovu, ať mě slyšíš neporušenou.

Když jedou první tóny Prezidenta (tady El presidente ve dvou partech), je to podobný jako kdybych poslouchal Thriller od jiného Majkla, tak provařené a silné ty tóny jsou. Že se rouhám? Dvě strany jedné mince, někdo celým životem směřuje k tomu, aby byl obětí sama sebe, někdo se tomu nakonec vzepře. Amrit Sen je zpátky a vypadá to, že pevně. Stačí se podívat na video ze vsetínského klubu 3 opice a je čitelné, že šílenství není jen projevem zmačkaného vědomí, ale i střízlivé vůle a odporu.

Jenže k čemu dvě verze Prezidenta, falešné covery? K čemu další dvě verze Červeného hrádku, slovenština jako opodstatnění? Dobře, použití Paroubkova projevu znamená, že MU vidí stejnej nebo větší politický maras dneska jako včera, tomu rozumim. Ale co teda nový materiál? Ten rozdělí fanoušky podle toho, které období z tvorby MU mají raději.  Jestli první desky, tak možná oceníte i ty variace na starší songy, vypalovačky We say nebo Hellboy. Pokud vyznáváte poslední studiový lis Ale my stále hledáme štěstí, ale nikdo z nás ještě není mrtev (1995), nastřelí vás klasicky crossoverové, přesto ostré a hitové Nezměníš nic, Zrzavej nebo Bejt nasranej.

Jako od jiné kapely je podivně vlezlý punkrockový song  Z kontejneru smrad; pravověrní fanoušci si těžko poradí s elektronickými „experimenty" You better watch out, Moon nebo LSD, které plní spíš roli meziher. Zajímavou částí jsou songy, které neodkazují jen k první etapě MU, ale téměř až k new wave předchůdcům Soubor tradičního popu (Chce se ti, Máš na to).

Ne, není to marná deska a ostražité, nekompromisní a protisystémové texty mají pořád svoji váhu, všechna pěst. Nevadí mi různé hudební směřování uvnitř desky, přesto si nemyslím, že se tenhle lis stane kultovní. Jako návrat dobrý. Ale bez starších songů jejich koncerty těžko obstojí.

Související články

Vanessa - Ave agony

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hardcore
Nosič: CD
Celkový čas: 51:08
Rok: 2010
Vydavatel: Indies Records
WWW: http://www.michaelsuncle.cz
Seznam skladeb:
 1. you better watch out
 2. we say
 3. nezměníš nic
 4. červenej hrádek part 2
 5. hellboy
 6. miluju systém
 7. moon
 8. el presidente part 1
 9. všechnu špínu světa
 10. el presidente part 2
 11. bejt nasranej
 12. červenej hrádek part 1
 13. máš na to
 14. z kontejneru smrad
 15. chce se ti
 16. zrzavej
 17. lsd
 18. prej byznys

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek