Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Auxes & Aran Epochal

Auxes & Aran Epochal

split 7''

autor: cyril kosak | 24. 03. 2010, 06:50:20 | návštěv: 4369 | reakcí: 0

Nejdelší předehra v životě Aran Epochal, jestli si vzpomínám jasně, poměrně dlouhou dobu to vypadá, že elektronika bzučí a rozprostírá se tak, jak dlouho si oblíká spoďáry Vangelis. Metronom a basa, členové kapely, riff a klouzavá melodie, tikání zamáčknutého budíku, druhá lajna volí větší přítlak. Co z toho vyplývá? Že Aran Epochal, i přes tu anglickou smyčku (Scott McCloud), evokujou směle a nenostalgicky OTK. Jenže jsou přímočařejší, žádné kompoziční fígle ani odbočky, tady se pracuje hlavně s opakováním a gradací, minimal. Práce s dřevem a hoblíková symfonie.

Gradace u Auxes funguje trochu jinak, tady se hodně počítá se slokou, refrénem a sborem. Jestli tak můžu nazvat zdvojený vokál Laneyho a Buriana, protože tohle jsou sborové zpěvy, ty, které tak párají třísla na aktuální dlouhé desce Ichkannnichtmehr (2010). Ale jinak svým duchem, tempem i náladou směřuje song There were five hundred k předchozí projasněné desce Sunshine (2008). Auxes uhranou blíže nespecifikovanou, nakažlivě přiblblou radostí, která prosvítá z hnědýho bahna minulosti. Ano, je to modest isaac, ale trochu jinak. To, co zůstává stále, zůstane i nadále: potřeba řvát ty slogany s nimi. S Auxes.

Související články

Auxes - Sunshine
Auxes - Ichkannnichtmehr

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie
Nosič: 7"
Rok: 2010
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://www.myspace.com/aranepochal, http://www.myspace.com/auxes
Seznam skladeb:
  1. Auxes - There were five hundred
  2. Aran Epochal - Práce s dřevem

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek