Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

The Mood & My Dead Cat

The Mood & My Dead Cat

split 7''

autor: cyril kosak | 23. 02. 2010, 10:58:16 | návštěv: 4168 | reakcí: 1

Rukopis. Ne ten, co je zahrabaný v šuplíku a čeká na svou smrt, ale barva košile, ve které chodíš ven. Paříšskej intelektuál? Nejsme vole ve dvacátým stoleti, dneska platí jiné délkové jednotky a tělo lásky musí zůstat oblečený. The Mood jako jistota citového sevření. Indie rock, který neznamená: musíš přivřít voči a představit si, jak si byl citlivý na střední. Zavřený pokoj a zrychlené postavy mají srdeční příhodu, anglický vokál od anglického nepoznáš, za to kombinace kytar a kláves je rovnice o známé. Ne, nejsou to největší hity The Mood, ale nemyslím, že by zrovna tohle měla být lajna. Je u nás hrozně málo kapel, co si dělají věci po svém, snesou řekněme ostrovní měřítko a zároveň nemají strach dělat „křehkou" nebo „vyměklou" rockovou muziku. Napíchnutá aorta potřebuje kyslík. A kromě najazzlých LU jsou tu The Mood. Obemykající melodie a výzvy ke sborovému zpěvu. Silný materiál nepotřebuje berle ani halfpíčbek.

Brněnští My Dead Cat jsou špinavější a taky to solí více zhurta. Neříkám indie rockové emo, spíš se musím kroutit, když chci následovat tuhle kapelu, pohyb musí bejt. Klasická písnička jako přímočará palba, co má sloku, refrén, variaci a vokální osobitost. Zároveň je to načichlé garážovou syrovinou, asi jako když sunshine dělali muziku nejenprolidi, devadesátkové indýčko pro spokojené tlamouny a patky v době, kdy to nebyl in ani out. Vyrovnané songy na vyrovnaném splitku. Ondřej Ježek. A barvy.

Související články

The Mood - Make Us Wonder

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie rock
Nosič: 7"
Rok: 2009
Vydavatel: Samuel records
WWW: http://www.mydeadcat.cz, http://www.themoodmusic.com
Seznam skladeb:

 

  1. the mood - go on
  2. the mood - ask yourself
  3. my dead cat - surfin´d.n.a.
  4. my dead cat - everybody scores

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Samuel Records
23. 02. 2010, 11:28:59
hoši Vy jste básnicí :)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek