Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Moduretik

Moduretik

neDEN

autor: horovic | 10. 02. 2010, 07:10:37 | návštěv: 3493 | reakcí: 0

Moduretik pokračuje tam, kde si to na debutové desce Omak(al), aniž bych popíral, že tu je vývoj, v intencích. Už z toho nejsou tolik cítit Orbital (což mě mrzí) a to je dobře. Veze se to na vlně, ale zároveň z ní záměrně seskakuje. Vedle klubových tanečních hitovek jako titulní Neden tu jsou větší či menší ponory do zvukomalebných krajin, krájených beatem a atmosférou.

Rozvinutá dětská hravost osmibitového kauboje  (Naive youth), hartnollovské rozehrávky, které ovšem nejsou tak vzdáleně chladné a vábivé, ale zasahují osmibitovou jiskrou ležérně nostalgickou (Love is magic), taková ukolébavka pro děti ze simulovaného světa SPOLEČNOSTI (viz. Gamer, 2009).

I make mistakes navzdory názvu pracuje s více vrstvami a to velmi účelně, táhlé syntezátorové zvuky se tu spojují s celou řadou ruchů, glitchů a překrývaných noisových ševelů, ambientní sněhová deka je tlustá jako severní polární záře a celý song ukazuje, jak daleko je schopný a ochotný se Moduretik vydat.

I poslední dvě skladby dodržují rytmus nakopnout a spočinout, nádech-výdech, stopáž skladeb umožní i přezouvat tenisky. Široká platforma: naspídovaná electro party i chilloutový divánek, nic není nemožné.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: IDM / 8bit
Nosič: CD
Celkový čas: 27:16
Rok: 2009
Vydavatel: Bleeding Ear
WWW: http://www.myspace.com/moduretik
Seznam skladeb:

 

  1. my own private game
  2. neden
  3. naive youth
  4. love is magic
  5. i make mistakes
  6. hektik
  7. peace is all we need

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek