Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

GAFFA / FIRST FATAL KISS

GAFFA / FIRST FATAL KISS

split 7''

autor: jerzy bajkał | 5. 02. 2010, 07:48:28 | návštěv: 5442 | reakcí: 5

Máme tady dvě ženský tria. Gaffa brousí čtvrtým rokem a před dvěma lety dokonce vyhrála Malou alternativu, předskakovala Gallon Drunk nebo The Death Set. Kytara, piáno a bicí s jedním zpěvem, který když na to přijde, se rozvětví do trojzpěvu, aby řekl: jedna z nás je Kačkala. Stylově převrátily zavedenou škatulku na punk-pop, ale nemyslete na zámořsky vypíglovanou produkci bezva imagemakerů, tohle je minimalistická syrovinka. Jednodušší a ležérní song Otevřeno je v kontrastu se složitějším, zvukově variabilnějším a temnějším songem Prstík, new wave feeling, „úžasný pocity, přes duši něha". Dybbuk a Zuby nehty bez bigbítové rozjuchanosti, ve výrazu chladně exaltovaná  láska žen.

Vídeňská trojka si pohrává s genderovou angažovaností, první polibek je možná osudový, ale taky trochu uslintaný, First Fatal Kiss mají místo kytary basu a taky sázejí na trojzpěv. I jejich dvě písně si nejsou podobné a dojem je ještě primitivnější, domácké ustrojení a analog kláves odkazují  k lo-fi punku a kuchyňskému zvuku. Ne, Micachu and the shapes jsou břinkaví a příliš ostentativní, First Fatal Kiss vedou ke starému punku a skandovanému zpěvu, který nemusí být kandovaný, No boys! No girls! je kolovrátkový punk až na dřeň. A No government! má více poloh, barev i delší vývoj, navíc hlavní vokál se šminkuje jako Nico, sexus se nedá ojebat.

Jako ochutnávka moc dobrý, zajímá mě, jak se rozkládají na delší ploše. Všechno má svůj čas.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie punk-new wave
Nosič: 7''
Rok: 2009
Vydavatel: DIY
WWW: http://bandzone.cz/gaffa, http://www.firstfatalkiss.net
Seznam skladeb:

 

  1. Gaffa - Otevřeno
  2. Gaffa - Prstík
  3. First Fatal Kiss - No boys! No girls!
  4. First Fatal Kiss - No government!

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 5
Vlasta
21. 04. 2010, 09:25:11
2 Brunda jako na čem ?

lo-fighters !!!! voe !

j.
21. 02. 2010, 15:26:31
Brunda - A v čem jako? Jsou skvělé už teď - hlavně v tom, jak si to dělají po svém a nemají potřebu to dělat jako všichni ostatní. Zaplaťpánbu za podobné party, které se snaží o svůj vlastní ksicht.

Brunda
5. 02. 2010, 13:33:52
No holky maj ještě co dělat...

rojas
5. 02. 2010, 13:03:59
mě teda ne, Gaffa je jinde. Snad někdy ty vícehlasy můžou připomenout D., jen tak nepištěj

pavel
5. 02. 2010, 11:58:29
Dybbuk byla prvni vec, co me napadla, kdyz jsem to poslouchal, hehe.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek