Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Peťo Tázok & Karaoke Tundra

Peťo Tázok & Karaoke Tundra

Neuveritelne smutný album

autor: maxim horovic | 13. 01. 2010, 06:24:07 | návštěv: 4926 | reakcí: 1

Mluvim o tom, že jestli někdo bydlí ve městě, tak má zákonitě sousedy a jestli chce intimně poznat právě dospělou Ingrid, musí počítat s pouliční smrtí. Remixová sbírka s označením Neuveritelne smutný album stojí rozkročená stylově ako felíniho krajčiarky a vlahá míza přístupů proudí ve starých žilách přirozeně.

Jestliže Album je temné, futuristicky civilní a vzdouvá se jako tichá hyperbola současného mikrosvěta (žádné makro v globální lži neexistuje), NSA přináší více barev a posouvá jednotlivé částečky do zdánlivě veselejší polohy. To lze očekávat od naturelu královéhradeckých DVA (nezvykle posmutnělí) nebo slovenských indie-popařů Dope Aviators. Ale jarní obleva je dočasná a v pozadí je stále skřípavý rapír Tázoka. Osvěžením jsou i taneční předělávky jako syntezátorový drum´n´bass Sonic Cat nebo osmibitový jungle Ear Drum Kru, očekávaný breakcore Ježíš táhne na Berlín se nekoná, jeho práce je delikátnější, hustý a pomalý breakbeat.

Vraj to nikdy neskončí a tak sa bojím nocí a dní a toho žeravého kotúča nad mestom", zdálo by se, že remixy přebijí nejen původní Tundrovu produkci, ale hlavně texty Peťo Tázoka, buď je vypustí, nebo zkrouhnou. Ale drvivá vetšina je ponechává coby kůl, kolem kterého roztáčí elektronické tance, stále vyniká síla vypravěčská zkratky a excentrická flow skřehotavého stínu.

Side9000 připomenou tuzemské WWW (kde jsou?), ale jejich track se vyvine v jakousi dub-housovou mutaci. Fakin hipi remix představuje alternativní soundtrack k animovanému Clouzotovi, který zabloudil do tmy, slovenská nádej Foolk staví na kontrastu jemné melodie a neotřelých, poškrábaných samplů, Peko změkčuje sázkou na klarinet a desku završuje, zvyšok je história.

V hlavě uvízne odcizený techno minimal shit Machine Funck, takřka floexovský remix od Sporto, skvělé navršený a klaustrofobní Zdeno Ibalgin od prof. Neutrina a zejména Noisecut a jejich ponuré a hutné elektronické pláty s hromadou vysamplované drobotiny.

Ani bych snad nemluvil o tom, jak dopadl česko-slovenský mač, protože vítězem zůstává silná Tázok-Tundrova látka, od které lze odcházet, nikoliv odstřihnout.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hiphop-electronic
Nosič: CD
Celkový čas: 58:54
Rok: 2009
Vydavatel: Starcastic
WWW: http://www.myspace.com/karaoketundra, http://www.myspace.com/petotazok
Seznam skladeb:
 1. antikvariát nesplnených snov (the autumnist remix)
 2. fotka (federsel remix)
 3. chodby
 4. patriarchát (sporto remix)
 5. správa 2 (machine funck remix)
 6. v hlave čisto (ear drum kru remix)
 7. odsúdený na život (ježíš táhne na berlín remix)
 8. tony dvacek a jack pot (ghostmother remix)
 9. laco nikdy neklame (dva remix)
 10. zdeno ibalgin (prof. neutrino remix)
 11. gerhard
 12. ortuť (emah remix)
 13. ona je blázon (side9000 remix)
 14. neuveriteľne smutný príbeh
 15. ingrid točákyová (perly pokleslého výberu remix)
 16. dezider dorant (raveniuz remix)
 17. nahý boh (fakin hipi remix)
 18. fašiangy (foolk remix)
 19. nikolaj netuším (dope aviators remix)
 20. povedala mu, že nemá isť
 21. pohreb (noisecut remix)
 22. zvyšok je história (peko remix)

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
orloj
15. 01. 2010, 17:38:35
nejvíc!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek