Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Lealoo

Lealoo

Period

autor: horovic | 6. 01. 2010, 21:38:24 | návštěv: 7546 | reakcí: 0

Cejchovat pražskou kapelu Lealoo jako „trip-hop" je jako říkat vánočnímu stromku „jolka". Myslí si někdo, že „indie-pop" není „underground"? Nezávislá Lealoo podchytila  zahraniční rádia, která si žádají singl z nové desky:  snad to nebude jen perioda.
Nevím, jak to dělají, jestli tam posílají koresponďáky nebo za granicami mají čas a chuť sledovat naše podzemní výboje, ale po singlu Ocean Trip už sáhla rádia v Německu, Belgii, Itálii, Španělsku a Chille. Ne, nemám pocit, že by šlo hudebně o něco mimořádně originálního, na druhou stranu jsem si nedovolil psát o druhé desce Period před desátým poslechem, každý se vytrácí pomalu a rychle vniká další.
V přítulně krémovém digipacku  je ženská v potřísněných kalhotkách. Jemná indie-elektronika s dívčím vokálkem? Směju se sám sobě. A koukám na fotky „dvorní fotografky" Lucie Michnové, která volí cesty křehčí i krvavě naturální, nahá femína.

Nejdřív musíte přijít na to, jak tuhle kapelu poslouchat, protože vysoké a snivé pasáže naplněné svůdným erosem střídají zvukové labyrinty rozvěšené do dlouhých minut, co vlají jako vypraný podzim, sníh už je cítit ve vzduchu, ale islandské zakletí dlouhých náladotvorných ploch nemá šanci, kde je bosá noha, tam je vyvřelina.

Tvorba Lealoo se dá přirovnat k Narcotic Fields, ale ve hře jsou taky Veena, Khoiba nebo Nierika. Indie-pop rozrušený samply, post-rockem i trip-hopem, melodie hledaná i zavrhovaná, vztlak nastřádané energie i dobrá práce s gradací, zdánlivě nekonečné zvukové zevlování a náhlé, chytlavé melodie i kotva dívčího zpěvu. To znamená post-rockově ambientní krajiny (takřka pětiminutové Intro), jednoznačné hitovky (Refined), dvojznačné hitovky (Ocean Trip), neprvoplánové tracky (mají tendenci se slít do jednoho většího bloku - My favourite place + Heartcore + Voodoo) a variace na temnou „massive attack" strunu (I´m your shadow). A pak závěr - výtečná Noiseless.

Dá se zabloudit v menstruaci? Co je metafora a kde začíná bolest? Nevim ani jedno, ale ne každá krevní příhoda končí v nemocnici, ne každý je ochotný hledat vášeň tam, kde se to nehodí. Mám si být jistý, že průtok sexu není tak jednoduchý nebo že věci mají svůj povrch a skrytou hloubku? O obojím jsem četl a rozhodl jsem se psát pravou rukou. Když milování, tak se vším všudy.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-rock/trip-hop/indie-pop
Nosič: CD
Celkový čas: 46:03
Rok: 2009
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.lealoo.cz
Seznam skladeb:
  1. Intro
  2. Refined
  3. Ocean trip
  4. My favourite place
  5. Heartcore
  6. Breathe in
  7. Voodoo
  8. I´m your shadow
  9. All the tears
  10. Noiseless

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek