Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

TROY VON BALTHAZAR

TROY VON BALTHAZAR

The TVB LP

autor: Loomer | 16. 12. 2009, 07:18:56 | návštěv: 4355 | reakcí: 0

Otázky typu „znáte taky ten pocit?" si nekladu, odpověď je jasná, jako že po „oh" přijde „no".  Svět TVB má svá křehká pravidla, jeden tón je melodie, jaro dělá jedna vlaštovka, Troy váží nevážná slova, sežrat se dá všechno, když každá lžička v tvé puse mi připomíná...

Texty okolo dookola vztahového připomínání, vzpomínání a zapomínání, atmosféra, když nic nechybí a pak ten zásek, vzpomeneš si, co kdysi taky nechybělo a teď ano. Holky se vole musí ukecat, řekne vám svíthárt, bejby, hány anebo lásko, když je to dabovaný. Jdi na věc, „my car is warm, I could take you home", maluj zase obrázky - „If I just had your eyes, I'd put them in a row of my room" něco jako textový odkaz nebo tradice Chokebore žije, jestli se, slečno nepletu, You are the sunshine of my life, ale na kolik západů se takový svit dá zamknout.
Samotný zvuk je od Chokebore technicky dál, rozptylové podmínky - dobré, tlaková tendence - slabý pokles, Troy se nebojí zapojit do líbivé atmosféry třeba i ne zrovna libozvučnou kytaru, máme doma regionální verzi Thrilleru a na zadní straně jsou typické supraphonvysvětlivky, vanhejln kytara v Beat it je označena za „řeřavou", nevím, jaký by teda musel být zvuk třeba té ve One last happiness. Naproti tomu Sweet receiver stačí i skromné úhozy do klavíru a do brňavky.

Zmiňovat jednotlivé „hlasové výkony" je dvojsečné, mohlo by to vyznít až tak, že je hudba jen doplňkem, což není, ovšem Troyův zpěv je téměř hlasový fetiš, kapitola sama o sobě, už od úvodní hitové I get faded, jsou to spíš hity vašeho srdce a Jitka Asterová má zakázáno vyzvídat, jak to máte rádi, „...and kissed her in her favourite place." Hlas se táhne jako hanyhany, zcukernatí, cukr do rány se drobí roztřesenou rukou, objeví podobnost holubích křídel / znáteto.
Na hudebních blogíscích by se dal Troyův výraz označit za „twee", ale na to je málo bezpohlavní, i když „duet" Paradise s The Black pine je nesmělý a hořký dostatečně, I'm in paradise with my parasite, kde jsi teď a s kým. Bývá taky srovnáván s Thomem Yorkem, ale k tomu mu zase chybí nepříčetnost, TVB je smířený, aby bylo jasno.

Vinyl pojal předchozí 3EP, škoda, že se nedostalo třeba i na vy/vzývavou I block the sunlight out. Bez ohledu na to je The TVB LP více než reprezentativní vzorek, vývozní artikl, výběrové menu. Oblečen chudě, ale čistě ve střídmý obal, lesklá čerrrň a pop-artové-cosi leccos předznamenávají.

You could ice skate to this, klidně na celou desku, stejně tak se hodí akvabely, balet, hula obruč nebo tenis z konce Zvětšeniny.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: songwriter
Nosič: LP/ mp3
Celkový čas: 35:38
Rok: 2009
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://www.troyvonbalthazar.net
Seznam skladeb:
 1. i get faded
 2. paradise
 3. tone clusters
 4. sweetheart
 5. enemies
 6. one last happiness
 7. sweet receiver
 8. you could ice skate to this
 9. i want me to want you (sweetheart)
 10. red spider
 11. good night emma

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek