Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

TROY VON BALTHAZAR

TROY VON BALTHAZAR

The TVB LP

autor: horovic | 16. 12. 2009, 06:30:50 | návštěv: 3157 | reakcí: 0

Na Chokebore raději zapomeňte, sólová dráha Troye se odehrává na jiné planetě, kdo chce fňukat, ať jde za roh, příznivci neo-folkového nebo jinak přívlastkového písničkářství můžou zůstat, dostanou naloženo, jak to ještě neznají.

Patrick Wolf se ohání hymnickými aranžemi a zachází s patosem, Sufjan Stevens spíš, ale nikdo nenaplňuje křehkost takovym způsobem. Nemluvím o holčičím stýskání nebo dekadentním sebetrýznění, ale o letmých strunách krvavého nitra, o kterých zatím nevíte nebo nechcete.

Hudební matérie je bohatá, žádný vokál a kejtra, plnokrevná kapela, hodně elektriky a aranžérských fintiček, za rovnítkem musí být špinavý výsledek, ne syrový gážový bordel, ale staromódní krajková dečka, co je zašlá minulým stoletím. Piáno v úvodu Sweet Receiver zní jak z předpotopního gramofónu, lo-fi není fejk, ale nutnost, přirození. U téhle skladby je i dobře vidět, s čím si Troy vystačí: pomalé údery do klaviatury a násobený zpěv, jednoduché a čisté.
V následné You could ice skate to this si dokonce přidá i šum, jako bych poslouchal emgetonku na grundigu, je to trochu legrační, používat digitál k vytvoření analogového zvuku, na druhou stranu mi to sedí, netyčí se to jako pozérská manýra, spíš dřevní, pokorná záležitost. Zvláštní šansony s vysoko posazeným vokálem, který nekope do varlat, rozjímá více než dojímá, blues modrý jako noční nebe, posmutnělá a smířená ano, teskná nikoliv, nezahlídnu patos ani uslzenou krávu.

A pak jsou melodie: pomalé a průzračné, tady nic neschováš - císařovy nové šaty? Ale kde, tady zpívá Král. Nenápadný hrdina.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: songwriter
Nosič: LP/mp3
Celkový čas: 35:38
Rok: 2009
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://www.troyvonbalthazar.net
Seznam skladeb:
 1. i get faded
 2. paradise
 3. tone clusters
 4. sweetheart
 5. enemies
 6. one last happiness
 7. sweet receiver
 8. you could ice skate to this
 9. i want me to want you (sweetheart)
 10. red spider
 11. good night emma

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek