Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Projevy radosti

Projevy radosti

Již a ještě ne

autor: maXim horovic | 23. 11. 2009, 06:39:39 | návštěv: 4883 | reakcí: 0

Ne že by na tom záleželo, ale než se usadí kal tónů, budete pátrat, kam že vlastně tihle původem ústečáci patří, podle názvu cokoliv, prvním songem hardcore jak brus. Již a ještě ne.

Jako kdyby Vítrholc přitvrdili, jako by se obnovili Valerian´s Future? Jako kdyby Velkolepé záměry mystiky kolaborovali s John Ball? Taky ne. Kdo bude tohle poslouchat? Jak to pořád obracím a koukám na to ze všech stran, sem uvnitř a poslech je jediným smyslem, jsem hudbou a volume zpátky mě svlíká naruby, napadají mě jen sorty, které to nebudou a které se spíš naserou. Mladí křesťané? Tvrdé jádro zvedající péro obráceného kříže při jakékoliv zmínce o křtu? Měl by se věřící člověk vzdát církevní minulosti stejně jako současná komoušská strana padesátkových procesů a dalších zel? Nebo jsme všichni jen přiblblí králíci na božím poli, zelí a trus. Dá se vést dialog, nebo je to předem marné? Křesťanství podložené psychologií? Nedělní škola onanie? Nebo xKŘESŤANx?

Vokálně je tu větší důraz na sdělení než na klenuté hlasy, vícehlasy umocňují a některé verše na úrovni sloganů upomínají na brněnské radikální sdružení Vítrholc, hudebně jsou jinde. Říkají: teologické psycho-core. Undergroundové ozvěny spíš ty bigbítovější (Hudba Praha) podávají ruce i bibli hardcorovému kvaltu, psychedelické neohraničenosti a industriálnímu mazivu s noisovým svěděním. Jako růženec na genitáliích sedí fakt, že na psychologickou a hlukovou kytaru hostuje Rafal Marciniak (VLM, Enten og eller, Fuhrer goes to hollywood), bratr ve slovu i ve zbrani, psychoanalytik zkoumající boží prodlevy.

Projevy radosti nebudou ti, kteří se zapojí do czechcorových vášnivých debat a invektiv, ale ptát se a nejapně odpovídat, to umí dobře. Neustálé podrobování věčných pravd polemice, podrývání a pokoušení jako základní princip. Otázky a meditace, za které by zasloužili upálit („Láska je svinstvo, protože láska je zraňující volba. Nelze milovat všechny najednou."). Proti biblickým sekvencím a parafrázím staví vlastní náhled, nikdy jen jeden.

A takhle by měl ten všeobecný chaos fungovat, jsme už přeci vyšlechtěné opice. Jeden názor, jedna morálka, jedno učení a jedna ideologie. Východisko, které nepřijímá protinávrh? Zatuchá. Hledání udržitelných principů a jejich věčné podemílání. A zase znova. Kdo říká, že není Kristus - lže!

V tomhle nelze (?) udržet žádný záměr. Všechna (?) přirozenost, kterou jsi vytvořil, mě totiž uhýbá od hledání smyslu."

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: teologické psycho-core
Nosič: CD-r
Celkový čas: 30:34
Rok: 2009
Vydavatel: DIY
WWW: http://projevy.mysteria.cz/
Seznam skladeb:
 1. Reklama na krista (nebo) Reklama
 2. Naléhavost a nenucenost (nebo) Naléhavost
 3. Nesmyslnost a Boží přítomnost (nebo) Bohoslužba
 4. Sociální fobie (nebo) Když chci
 5. Sebeovládání a propady vůle (nebo) Sebeovládání
 6. Umtara tutare (nebo) Umtara
 7. Přirozenost a nepřirozenost (nebo) Přirozenost
 8. Láska, nepřítomnost a nenávist (nebo) Láska
 9. Bezvědomí a radost být vzhůru (nebo) Manufaktura
 10. Umleitung (nebo) Umleitung
 11. Zjevení Markovo (nebo) Zjevení

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek