Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Dälek

Dälek

Gutter Tactics

autor: maxim chesus ent jamal | 9. 11. 2009, 12:37:41 | návštěv: 4661 | reakcí: 0

Textové výrony napadající současnou tvář post-amerického světa, kazatelská přímost s dikcí, která se nerve do předních řad, flow civilní a o to tvrdší, žádné beranidlo ani zmanipulovaný řev ulice, starověký autogen.

Uprostřed čeká zklidňující A collection of miserable..., která záměrně utápí Dälekův rap a hudebně hojí indietronic hospital, krvácení je zastaveno, ale budova se zmenšuje, jen klid před další válkou, vlastenci umřeli jako první: Los macheteros / Spear of nation.

Hitová zažíračka 2012 (The Pillage) nabízí všechno, co může hiphopový fanoušek mít: neotřelý beat, zvukovou originalitu, špínu i melodii, vyzývavý refrén i scratch, je to jako holá prdel ve dveřích  papírového výtahu mtv.

Trocha sonického svařování ještě nikoho nezabila, průkaz se na to dělá blbě, ale hlava brní důvěrným kmitočtem, plodová voda je původní obinadlo. Im coming home, cítím se jako na prahu života, prvotní síla a odvěké zkušenosti, stejně daleko k zemi jako k obloze, můžu cokoliv, samý dveře. Podobně potřebný živný roztok zvuku jako u newyorskýho koncertního záznamu Portishead nebo starších věcí Howie B.

Lodní siréna, posouvání vagónů i pokládání nových kolejnic, zmatek billa pullmana ve ztracený dálnici, něco z kolektivního nevědomí angoly a laosu, noční kalba ve válcovnách plechu a rychle rozebírané brnění vítkovických železáren. Hluboký basový témbr jako krevní skupina a pravidelnost zániku. Hlas a noise. Dark wave cave.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise-hiphop-industrial
Nosič: CD/2LP
Celkový čas: 50:29
Rok: 2009
Vydavatel: Ipecac
WWW: http://www.deadverse.com
Seznam skladeb:
  1. Blessed are they who bash your children´s heads...
  2. No question
  3. Armed with krylon
  4. Street diction
  5. A collection of miserable thoughts laced with it
  6. Los mecheteros / spear of a nation
  7. We lost sight
  8. Gutter tactics
  9. 2012 (the pillage)
  10. Atypical stereotyp

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek