Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Druhá strana

Druhá strana

EP 2009

autor: maxim CC | 2. 11. 2009, 07:08:46 | návštěv: 3235 | reakcí: 5

Já se nedivím punkrockovým kapelám, že píšou na diycore, abychom ztratili slovo o jejich nových deskách, stává se to jednou za uherák, pak to napíšu a ve fóru si připomenu, jak hrozně nechápavá a připíčená svině sem, proto je mi líto, že se to děje tak zřídka. Druhá strana? Dobrý. Druhá strana je klišé, něco jako odvrácená strana měsíce, teda pokud nejste Pink Floyd.

Zjednodušeně je z toho cítit, že posloucháte Atari Terror a hrajete punkrock. Což není výtka, teda pokud nechcete bejt progresivní punkeři, hledající nový hudební cesty. Klasický punkový vokál má svoji barvu a je patřičně „tvrzený", stejně jako kytara a bicí nejsou jen prohnaný elektrikou, aby zněly jako kolovrátková punkovice z každé druhé horní dolní, ale je to metalovější a říznější, takže to zní trochu podobnějc...

Někdy zní obohacování punkrocku metalovým feelingem a kytarovým výběhem líp (Intro), někdy hůř a zaměnitelněji (Intro), cítím tam hard rockový kořeny, ale i planou nutnost být patřičně tvrdý a hustý (Intro). Mám rád křížení stylů, ale v těchhle dimenzích mě to až tak nebere, rovina.

Když to hodně zlehčím, tak je to jako kdyby Totální nasazení nasadilo na vokál toho kance ze Škwor, ale nakonec stačí, že mají triko NOFX, paradox.  Co mě na tom baví, je asi ta blízkost a sentiment po době, kdy sem poslouchal SPS, kterým to není (až na ten metaldrajv) moc daleko. Když odhlídnu od té zvukové velkohubosti, tak skladebně i melodicky jsou tu dobrý nápady, vděčné textové opakovačky, které fungujou (koncert-hymna-mosh) (Ďábel) nebo chytlavé místa (když odhodí tu macho machu, zní  fajn) (Život je hra).

Textové konstanty punku (prachy, eko, fuck off) zůstávají, ale po pravdě mě nijak zvlášť neiritujou, je tu přibližně stejná dávka prvoplánovosti a papírovosti jako u moře dalších kapel, nevadí - nezaujme. Moudra typu „život je hra, tak hraj" je sice jako by je kojilo Turbo, ale co už.

Osobně nejzajímavější z šestipísňového ípka je poslední EKO. Emocorová plíživost rozbíjená hc-punkem, šeptaný vokál a tajemná atmosféra. Je tu něco jako náznak gradace a řev je agresivnější, jednoznačně krok jinam, čímž neříkám, aby oprašovali francouzské emo, že... Možnosti tu vždycky sou.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: punk-hc
Nosič: CD-r/mp3
Celkový čas: 18:05
Rok: 2009
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.druhastrana.wz.cz
Seznam skladeb:
  1. Intro (Lež)
  2. Prachy
  3. Ďáběl
  4. Život je hra
  5. Dělám si co chci
  6. EKO

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 5
Schneeman
25. 11. 2009, 18:32:47
Ač nevím co autor této recenze poslouchá, ale vím proč se mi DS líbí a rozhodně bych je nepřirovnával k Emocore či podobným nechutnostem.

karol
4. 11. 2009, 15:33:15
no jo, ja to tak nemyslel, to novy sem neslysel, jen to stary... hodne stesti

FoX
3. 11. 2009, 23:55:28
Díky za recenzi. Velmi řízné a občas kruté, leč pravdivé. Takže do kurf a peach nadávat nebudu. :-) Jen hodim pár slov.
Muziku komponujem tak jaxe nám to líbí a přijde nám to dobrý. Nějak to neplánujem či přímo od někoho nekopírujem, ale co člověk - to názor. Přirovnání k výše zmíněným kapelám mě pobavilo a místama docela překvapilo (SPS?).
S textama je to trošku horší, ale alespoň se (jako spousta českejch kapel) neschováváme srabácky za angličtinu. :-) Z punku bohužel stále ještě rostem a já sám uznávám, že už se některym našim textům a moudrům musim smát :-D

Každopádně díky a my se zavíráme do zk a jdem makat :-)

karol lamacz (ova)
2. 11. 2009, 15:44:54
tyvole, maxime, tohle bych si fakt nepustil... obdivuju

Odpověď uzivateli karol lamacz (ova):
3. 11. 2009, 23:58:22
FoX
Ty voe ja taky ne. :-D Zvlášť ten níže uvedený klip. Píseň z prvního dema...katastrofa (ale menší než tohle :-). Obdivuju lidi co za náma chodí a říkaj že je to skvělý...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek