Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Bouncing Souls / Anti-Flag

Bouncing Souls / Anti-Flag

Byo Split Series Vol. IV

autor: maxim horovic | 17. 05. 2006, 17:21:18 | návštěv: 4078 | reakcí: 0

Label Byo Records si libuje ve vydávání splitek nejen stylově spřízněných kapel. A i Bouncing Souls a Anti-Flag k sobě tak nějak patří. Pokud ne veteráni, tak dlouholetí zástupci amerického punkrocku, ti z nejzvučnějších a zároveň si zachovávající určitou úroveň. Byť jejich melodickému ataku se lecjaký punkrocker vyhne blazeovaným obloukem.

Aby takové spojení bylo něčím víc, než jen slepením songů dvou kapel, kapely hrají nejen svůj repertoár. Vyměňují si skladby, případně zařadí covers i od jiných kapel. Bouncing Souls tak vytahujou skladby z dílny Cock Sparrer a Sticks And Stones a Anti-Flag se obrací k The Buzzcocks. Nicméně rukopis je znatelný, nečekejte revoluční předělávky.

Bouncing Souls svou šestku zakončují „Less Than Free“ od zmíněných Sticks And Stones a je to vyvrcholení první poloviny desky. Paradoxně nejdelší a postupně gradovaná skladba, prostá předcházejících schémat. Přechod melodických linek do sprintu kopáku, jako by škopky braly nohy na ramena (i když jejich zvuk je nepochopitelně a opatrnicky tlumený).

S Anti-Flag nepřichází velká změna, ale přesto jsou sloky více natrhaný a melo je ostřejší, s charakteristickým během kytaristy po hmatníku a sborovými refrény. Sílu a působivost těchhle kapel vidím hlavně na koncertech, desku nemám nutkání sjíždět znovu, více si rozumím s razantnějšími Anti-Flag.

Vyznavači HC nebudou nakloněni duhovým melodickým klenbám. Svižné, ale na jejich vkus přece jen měkké a líbivě podávané, stejně jako džínovej rukáv s plackou Carcass nebude mít pochopení pro kvality Judas Priest. Ale oba se můžou sejít v moshujícím kotli. Hypoteticky.

Informace

Žánr: melo punk
Nosič: CD
Celkový čas: 33:36
Rok: 2002
Vydavatel: Byo Records
WWW: http://www.anti-flag.com
Seznam skladeb:

  Bouncing Souls

 1. Punks In Vegas
 2. No Security
 3. That´s Youth
 4. Bryan´s Lament
 5. We´re Coming Back
 6. Less Than Free
 7. Anti-Flag

 8. America Got It Right
 9. Smash It To Pieces
 10. No Borders, No Nations
 11. Gifts From America: With Love, The U.S.A.
 12. The Freaks, Nerds & Romantics
 13. Ever Fallen In Love (With Someone You Shouldn´t Have Fallen In Love With)?

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek