Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Haymarket Riot

Haymarket Riot

Endless Bummer

autor: maxim horovic | 22. 10. 2009, 07:44:15 | návštěv: 2827 | reakcí: 2

Možná mě budou chtít přibít na kůl syrovýho masa, ale některý postupy zněj, jako kdyby šlo o odloučenou jednotku labelu MamaMrdaMaso, derou se mi do pera Murky Ajar, jak jinak, ne není to možné, chicago má trochu jinačí karismu než czeszyn a jeho ostravské enklávy. Haymarket Riot taky hrajou o poznání dýl, vlastně všem z MMM bylo v době, kdy tihle začali brousit syrovej práh hudby asi pět roků, v Praze předskakujou Sulk.

Ve studiu samozřejmě seděl Steve Albini, ještě prej pořád není vycpaný a ohejbá čudlíky, ostatně Big Black je tam zvukově kořeněnej jako dlouhej svlačec pravěku, chuť na jazyku je pořád svěží a chutná po borůvkovým pekáči, lízaným až do trouby.
Fugazi jsou v základech, ale HM vinou dlouhé melodické kytary, možná křísnutí Jawbox, ale rychlejší a šukéznější, taky starší Milemarker, musim se podívat, z jakýho města asi vole sou. Uhlazený do indie rukaviček, ale zároveň dost ostré a špinavé, aby se ti nechtělo sedat na zem, ale očíhnuls ty buchty, co voněj tancem. Proti Antelope komplikovanější a hrubé, riffy dohrávají do konce jako zadák amerikánskýho fotbalu, jen kvílivá je nejkrásnější.
Chasing endurance může drhnout kytary i víc jak ty dvě minuty pořád dokola v jednom vzorečku, některý věci se omrzí, jiné těžko, třeba vertikální pohádka tvýho moudivláčka, tady je to podobné, dlouhá vyhrávka, která jako by stačila sama o sobě, a pak přepřahání koní a nové šmodrchání.

Endless Bummer je jedinečné především v kombinování silných kytarových linek a pomalejšího splétání všech nástrojů, matematika nehoří a prvočísla maj něco společnýho s lovem panen, dobrá indie vyšívačka jede na každou rychlost.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie/post-hc
Nosič: CD + LP
Celkový čas: 41:15
Rok: 2009
Vydavatel: Divot Records
WWW: http://www.haymarketriotband.com
Seznam skladeb:
  1. Raked ove the hot coals
  2. If i were a transformer, my name would be had habit
  3. Keynote the wreckage
  4. Chasing endurance
  5. Sure thing
  6. Pine time
  7. Good night, nurse!
  8. Jake dahir does what he wants
  9. Slow & steady, stand-by

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
maxim
22. 10. 2009, 09:56:39
asi si taky postiženej z dÿse, opravím, díky

Martin
22. 10. 2009, 09:17:22
Ještě bych možná starší Milermarker vylepšil na Müllermarket, he.

Ten vycpanej Albini pobavil.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek