Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Dÿse

Dÿse

Sind Brüder Der Revolution

autor: cyril kosak | 21. 10. 2009, 07:34:30 | návštěv: 3897 | reakcí: 1

Jestli tihle jsou jen dva, tak moje zrno sežral pták Hejno. Jestliže Part Chimp znamenají noiserockový minimalismus překračující hranice post-rocku, Dÿse potřebujou kreativní přetlak vybíjet v rozmanitých frontách, kde jeden je krycí jméno pro první výsadek. Dětská válka, která se v dospělosti mění v pohmožděnou lásku k lidem.

Uječené emocore v němčině? Dělám si srandu, ale u Dÿse dostává ten tvrdý germánský ptakopysk novou glazuru a rozkazovačný libozvuk, škemrám pod věčnou tíhou - Supermachineeyeon. To je jeden z hlavních sloupů desky, takřka sedmiminutový, noise-jazz-corový vál vzteklý jako silná motorka ve slabých pažích juniora. A to, co se ze začátku jeví jako nabroušená kytara mejnstrýmového metalcore, je na konci jourgensenovský záchvat.

Dvojka Andre - Jari umí předhodit lákavé a plnotučné, krátké intermezza, střednědlouhé (pětiminutové) skladby i litanie lavírující na těžce zkoušené hranici trpělivosti. Předposlední vlna Baubaubau se víc jak pět minut tváří jako tvrdý rockový nástup, aby se rozplynula do ptačího švitoření podmalovaného trubkou. Pointa? Poslední Hans Georg sice potvrzuje platnost noise-rockového vzorce „temnou ulicí kráčí krvavý klátivec", ale spíš se tomu směje, tyhle hranice jsou jim těsné.

Naživo bude strohá výbava kytara-bicí údernější a přímočařejší, ve studiu vždycky pracovali s hosty. Trubka, druhá kytara nebo vokály, harmonika a housle a skoro rozžvýkaný náhubek hardcorové vztekliny. Slunce zapadá a vzduchem zní nečekané tóny dechů (Trick), hravý spěch basy (sick!) (majstrstück Dysenfischdyse) i tetované frázování a la Antelope, slunce padá jako tryskáč a revoluční stroje maj implantovaný buzoly ptáků.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise-rock
Nosič: CD + LP
Celkový čas: 49:40
Rok: 2009
Vydavatel: Exile on mainstream
WWW: http://www.dyse.info
Seznam skladeb:
 1. Zebramann
 2. Festung
 3. Treppe
 4. Trick
 5. Dysenfischdyse
 6. Music
 7. Shop Sui
 8. Supermachineeyeon
 9. Krakenduft
 10. Baubaubau
 11. Hans Georg

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Dyse 26/10 v Brně
21. 10. 2009, 10:25:13
26/10 hrají Dyse v Brně. klub skleněná louka - dolní prostory, Kounicova 23. předkapela nullus sum

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek