Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Thesus

Thesus

Selftitled

autor: maxim horovic | 16. 05. 2006, 21:54:44 | návštěv: 3834 | reakcí: 0

Mladistvý angažovaný punk z Čadce. A jejich první nahrávka, Selftitled. Mají za sebou devět koncertů a z platně číší všechny nectnosti i přednosti začínajících punkrockerů. Smělá nekompromisnost, snaha o čitelnou upřímnost, nasazení, nespokojenost, naivita a hledání.

V okolí moravsko-slovenského pomezí se pravidelně odehrávají punk/HC koncerty, takže Thesus, ačkoliv za sebou nemají hodně živých vystoupení, hráli např. s kapelami Načo názov, Sitňan, Sheeva Yoga nebo Mass Genocide Process. A to je solidní škola.

Hudebně se pohybují ve středně rychlém punkrocku se setmělou atmosférou. Syrovost nelze posoudit podle zvukově zamlžené nahrávky, na níž hrají svou roli nástrojová bublání a zaniklé vokály. Rytmika šlape, úsporný punkový styl kopíruje instrumentální možnosti muzikantů. Ale ten potenciál dorůst k Davové psychóze tam cítím. Nebo chci. Mají nápady vystavět song pokaždé jinak, u některých skladeb jsem si vybavil raný Šanov. Neváhají před vás postavit pomalou lyrickou píseň, Pieskové nebo, ojedinělý metaforický text, který neukazuje prstem.

Texty jsou plné tradičních punkových témat: punk a pogo, nechápavá společnost, špinavá politika, drogy, válka, náckové. Častým terčem je disko, „Fuck of Disco – F.O.D.“, „diskofilov nechápem / disko hudbu nechápem“. Mladická nasranost hledající snadný cíl si v budoucnu tuším najde odvážnější polohy.

Celkově jde o příslib, na co další slova. Takových bylo. Doufejme, že uvidíme a uslyšíme.

Informace

Žánr: punkrock
Nosič: CD
Celkový čas: 22:02
Rok: 2006
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.thesus.tk
Seznam skladeb:
 1. Punkrock ? (0:10)
 2. Nechápem (2:32)
 3. Peace Pogo Punk (1:23)
 4. F.O.D. (1:30)
 5. Pieskové nebo (2:26)
 6. Čudní ľudia (2:51)
 7. Bistro (2:02)
 8. Pravda-lož (1:45)
 9. Vojny (1:55)
 10. Politici (2:08)
 11. Drogy (3:16)
 12. Outro (0:03)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek