Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Master Musicians of Bukakke

Master Musicians of Bukakke

Totem One

autor: maxim horovic | 13. 10. 2009, 07:18:27 | návštěv: 3683 | reakcí: 0

Americká sedma Master Musicians of Bukakke ze Seattle se plouží divnou pouští a každý se ptá: jak dlouho jsi neměl LSD? Má duše je na dlouhé pouti za vratiprstem vesmíru, protiváha všech energií někde leží jako mrtvý had, žije, jen se nehýbá, hýbe se, jen prostým okem to není možné. Dech a jeho elektřina.

Jeden říká: kapela, kterých je po garážích tisíc, já říkám: sotva, kdopak by se obtěžoval pomalým chvěním zvuků a domorodým ambientem, přírodní patos není pro každého, stejně jako cejch novotvaru. Toho staromilného, free i under, šedesátková bezbřehost v běhu po nové guineji a dalších polokosmech, teplé plochy nekonečných drónů. Klidně doprovod přírodopisnému filmu, stejně jako lidožravé exploataci, baraka, glass, hrdelní pěvci smrti a bez vokálu, houževnatý rituál bez začátku a konce.

Soustředěné kastaněty castanedy připomenou zásvětní putování mrtvého muže, ale nejen. Album se dá rozdělit na vůdčí tracky (People Of The Drifting Houses, Schism Prism / Adamantios a Eaglewolf), které se táhnou daleko přes pět minut a potom na atmosférické, rituálně ambientní spojováky. Ty se velmi nenásilně prolínají a nemusíte si ani všimnout, že už jede druhý song, ve skutečnosti chystají půdu pro jiskrnější a rockovější kůly tři. To je i rozdíl proti předcházející desce The Visible Sign Of The Invisible Order, jež se více držela rytmizované přírodní psychedelie.

Totem One přidává psychedelii rockovou a to nejen spontánní, ale hlavně velmi uvěřitelnou.     People Of The Drifting Houses by si mohl vypůjčit jakýkoliv moderní retro film o „flowers", tedy spíš o její neorganizované podobě. Ještě působivější může být  Schism Prism / Adamantios, která je zhusta religiozní a nevyhýbá se vícehlasům ani arabským motivům. Jestliže se název tváří jako vaření spermatu umění, tak ve skutečnosti je to niternější a dušezpytná záležitost.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: psychedelic experimental
Nosič: CD / LP
Celkový čas: 40:12
Rok: 2009
Vydavatel: Conspiracy Records
WWW: http://www.myspace.com/mastermusiciansofbukkake
Seznam skladeb:
  1. Bardo Chikkhai
  2. A Mist Of Illnesses
  3. In The Lightness Of Sonoran
  4. People Of The Drifting Houses
  5. Schism Prism / Adamantios
  6. Cascade Cathedral
  7. Eaglewolf

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek