Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Polite Sleeper

Polite Sleeper

Lake Efect

autor: maxim horovic | 6. 10. 2009, 23:06:50 | návštěv: 3088 | reakcí: 0

Jakmile uslyšíš Conor Oberst, tak se štípni do varlat, lež je paralelou pravdy, ale city se dělí na ty protikladné. Oberst lpí na každé slabice a je schopný tě vyždímat jako nejstarší zástěru podělaný babičky, kterou přebalí někdo jinej. A Patrick Wolf si k zavařování jamu pozve hromadu lidí, Marakéš na Maracaná, hvězdy sou nízko a patos střílí nahoru. S těmahle týpkama dostanou i fotky Petera Beste ze série Rural America úplně jiný šmak a globální najednou není tak nebezpečné.

To už mají Polite Sleeper blíže k TV on the radio (sick!), stupňované veselí takřka do fistulky, vícehlasy a chvění země. Ovšemže se PS odráží k americkým a ne africkým kořenům, punková nakládačka Yellow Press je dávno zapomenuta, frázuju jako dejvid bouíí, jenže miluju folk a zápěstí se mi kroutí do psychadelických kouřovodů.

Piáno? Stále ano, moře metliček a španělka, pokud jsi dostatečně rozjetej, tak i akustická verze Modest Mouse, ale zároveň je to ztišelá krajina hudby, kde i Death Cab for Cutie jsou příliš uřvaní.

Punkový drajv prvního alba Seen je už pouze hraniční, Polite Sleeper našli pravou glam-psycho-folk fejsnu.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: lo-fi/folk
Nosič: CD
Celkový čas: 40:20
Rok: 2009
Vydavatel: Expect Candy
WWW: http://politesleeper.com/
Seznam skladeb:
  1. these are not fall colors
  2. driving ohio
  3. from waiting list to walk in
  4. crushed
  5. lake effect
  6. eleven months
  7. three easy steps
  8. my head still hurts
  9. so serious

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek