Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Celan

Celan

Halo

autor: horovic | 23. 09. 2009, 22:16:14 | návštěv: 3222 | reakcí: 1

Dobře, Celan se možná rozhodli dát chcací pauzu na místě, kde končili poslední Unsane a Chris Spencer tlačí důrazně, rytmus přešlapuje jako špatně trefený kanec, halo, krev stříká a listí hltá červený barvivo, aby nezbyl ani kousek. Ale výprava je křivolaká a jedna smrt nic neřeší, stejně jako onanie.

Bestiální noise rock dostává lidský rozměr a najednou je místo pro něhu, jakkoliv krutou. Sinking, balada s utopeným řevem, směle hladí a ustupuje smyčkám a terénním zvukům. Následující Wigh Tag je nezvykle svižná a agresivní a podobně nečekané zklidnění přináší Washing Machine, vespod je nepříjemné škrabání, navrch měkký hudební koberec pomalý jak myšlenka na konec, katarze? Přidávají se další ruchy,  Train of Thought. Rádiové ševelení je několikrát napadeno prudkým hardcorovým výbojem, vlak odjíždí a koleje ticha čekají na další přísun. Noisová morseovka, vagónklád.

A zdaleka nejsme u konce, It´s Low položená na kontrastu vyklidněného a vypjatého vokálu, klenutou melodii a la Faith No More škube uštěkaný řev a syrové poryvy kytar. Tady už se definitivně dere do popředí Ari Benjamin Myers s klávesami a samplérem, přerod je dokonán a Celan ukazují svou pravou tvář, Unsane na druhé straně řeky.

Wait and See si zachovává tvrdost, průraznost a drtivou přesvědčivost, syrovina strun a bicích je překryta teplejším a vydatnějším zvukem, elektronika ukazuje na prostor a zároveň podporuje noisovou zemitost. Jen je to celé najednou chrámovější, pohan vnesl do baziliky svůj obnažený patyk a rozhlíží se, jak daleko je ten, který není. Závěrečnému třinácti minutovému  rozjímání Lunchbox dlouho vévodí jen piáno, proud postupně mohutní do slavnostní celistvosti japonských uchvatitelů zvuku, neuróza nikde, uticháme jen s klapkami a s nejednou otázkou.

Až nebude žádná, nebudou ani oni.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: stoner-noise-rock
Nosič: CD
Celkový čas: 50:16
Rok: 2009
Vydavatel: Exile on Mainstream Records
WWW: http://www.myspace.com/celanband
Seznam skladeb:
 1. Safety Recall Notice
 2. A Thousand Charms
 3. All This And Everything
 4. One Minute
 5. Sinking
 6. Weigh Tag
 7. Washing Machine
 8. Train of Thought
 9. It's Low
 10. Wait And See
 11. Lunchbox

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
trenT
24. 09. 2009, 14:57:01
Vcera jsem to slysel a malem si vychcal mozek z hlavy.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek