Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Cloak/Dagger

Cloak/Dagger

We Are

autor: Dav Rodriguez | 18. 09. 2009, 17:16:10 | návštěv: 1876 | reakcí: 0

Není těžký najít tucty novejch kapel, který čerpaj ze zvuku osumdesátkovýho hardcore punku. Ostatně všichni jsme tak trochu odkojený stejným mlíkem, takže v tý záplavě retro punk kapel se člověk může přehrabovat lopatou. Každej taví stejnej směr, skládá riffy tak rychle, jak jen mu to pracky dovolej, ale ne každýmu se do finálního vzorku podaří dostat ten původní neodolatelnej drive.

Cloak/Dagger, čtyřčlenná garage banda z Richmondu - Washington DC, se přihlásili o slovo zhruba dva roky zpátky rozpačitým koncertem na 007. Rozpačitě však vyzněl především ze strany naprosto ledovýho publika, jejich nával byl naopak bezpochyby a dlužno dodat - v palici mi hučelo poměrně dost!

Prvotinu jsem si odnesl domů a průběžně ji pak celý ty dva roky poslouchal. Z mýho úhlu pohledu nemůžu říct, že by Cloak/Dagger nabízeli o moc hutnější látku, než nabízej jejich součastníci Brutal Knights nebo Fucked-Up. Skladby jsou rovný, přímočarý, ale nenajdete tu nic, co byste už neslyšeli. Deska má vynikající zvuk, což je asi její největší deviza. Produkce se ujal heavy magnát Chris Owens (kytara a vokál Lords), kterej jí dodal vše, co si klasická garáž placka žádá. Bicí jsou krásně naprasený, hrajou hodně nahlas, což oceníte především ve vířivejch pasážích, kde údery virblu místy přehluší zbytek. Kytara je bordelózně zfuzzovaná a nádherně sedí ke zkreslenýmu tlustýmu zvuku basy. Co mě trochu sere, je na můj vkus místy až moc jednotvárnej vokál, ale co bych chtěl ty vole.

Skladby jsou pěkně poskládaný a jedna v druhou plynule přechází.  Dočkáte se frenetickýho cvrkotu kytar ala Drive Like Jehu (Bended Knee), melodickejch a přímočarejch pasáží (Runways, Hollywood Hills) ale i noisovýho běsnění v mezihrách, který záhy střídá drtivej dopad nosnýho riffu (New Years Resolution). Za některý refrény by se nemuseli stydět ani Buzzcocks (Walk the Block), jiný nástupy jsou zas, jak kdyby vypadly z b-side nějakýho nevydanýho singlu Minor Threat (Sunburnt Mess). Takže jo - všechny podstatný ingredience tu jsou, na svým místě a v dostatečným množství. Jen ty poměry by místama mohly bejt trochu jinak. Na vítání pondělního rána ale ideál!

Na Cloak/Dagger budete mít možnost narazit 23/9 v klubu Yacht - Brno, kde je podpoří Rivers Run Dry a 24/9 v pražském Chapeau Rouge za asistence noise-rockových Human Steak!

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: garage-punk
Nosič: CD
Celkový čas: 26:17
Rok: 2008
Vydavatel: Jade Tree Records & Grave Mistake Records
WWW: http://www.jadetree.com/bands/artist/cloakdagger
Seznam skladeb:

 

 1. Bended Knee
 2. Sunburnt Mess
 3. Runways
 4. Kamikazes
 5. New Years Resolution
 6. Walk the Block
 7. J.C. Pays the Bills
 8. Hollywood Hills
 9. Generato
 10. Red Hair
 11. Set the Alarm
 12. Last Call
 13. Quit Life
 14. (Outro)

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek