Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Or

Or

Demo (2009)

autor: maximilián de hor | 1. 09. 2009, 04:39:17 | návštěv: 3871 | reakcí: 1

Nepravej spánek střídá nepravá insomnie, jednoslabičná souvěti jsou z těch nejdelších, vem si s sebou svačinu a kompas, řetězovou pilu a sekery, vítr hraje svou píseň a ty seš ten, který mu dává přívlastky, smrt je vole nahá.

Když zkřížíte pražskou, hradeckou a těšínskou scénu, je z toho superstydkej mrcasník, Or jsou všechno a nic, jak zkoušíš tu krev na jazyku, víš že je čerstvá, rána sou možná pravdivý, ale v noci si můžeš nalhat do zásoby. Arty punk, unijazz hardcore. Hárt ímou.

Spánek následuje noční chvění, hudba se tiší a stmívá, vleklá krajina, které říkáš emo, zhasíná pohledy, svítí tudy lvmen, jen nástupy nejsou  ryčné a zběsilé, noisové škádlení a vícehlavý hymnus.

Už se vracíš, odkud si přišel, ta otcovská bradavka silver rocket ještě není daleko, ale Or si už pijou vlastní močku, má jinou barvu. Amorální nátlak i ranní Gnu, ale taky pohyb ker undergroundového dávnověku. Navíc mají dost času, jestli je předehra příliš dlouhá nebo doznívání nekonečné, jestli takměř ambientní bloumání odradí i vyznavače post-rocku nebo jestli jsou příliš instrumentální a schází průraznější průvodce vokálu - z toho si hlavu ani tělo nedělají.

Evokujou mi první desku Social Party, kteří se vydávají trochu jinou cestou, než se zdálo, už tam nejsou. Ale proti nim jsou moc psychedeličtí a rozevlátí, krásná hysterka Drones propadá dalšímu ze svých maniodepresivních návalů štěstí.

Stoner mašina s přesahy, přímočarý pohon se jí protiví. Synové dorůstaj vousům svých fotrů a pomalu jim berou cigára a gesta. Or se tomu vyhli a zavřeli za sebou dveře. Nejsou mistři světa, ale síla je to velká.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise rock
Nosič: mp3
Celkový čas: 27:58
Rok: 2009
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.myspace.com/ornoise
Seznam skladeb:
  1. hell
  2. spánek
  3. pt
  4. 11
  5. gamma
  6. ...
  7. život

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
orl
1. 09. 2009, 12:34:50
OR!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek