Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Astronautalis

Astronautalis

Pomegranate

autor: cyril kosak | 28. 08. 2009, 07:31:09 | návštěv: 3984 | reakcí: 0

Zní to jako kdybys chtěl vysířit uličníka Skinnera hochštaplerským  Beckem, ležérní dikce dicku a potemnělá flou s muzikálností, která se dere ven každou dírou ve štramplích, kurvy postávaj jako krůpěje potu na těle štrýtu, mířím si to dlouhou zatáčkou, páč sou tam mechanický vozítka a barevný pomeranče. Mám tě?

Do pasu mi napsali Bek Davic Campbell, ale celej etablovanej vesmír mi říká Beck, honimíre, číhám na nový country zvuky a brzo uspořádám hromadnou šukandu symfonickýho orchestrónu. Tropický ovoce a trocha temný nálože, ovozel zavírá každej den až k ránu, vyšlechtím granátový jablko nebo marhaník obecný. Seš cejtit vod lásky nebo vod ženy? Rád bych napsal epopej o bílý velrybě, seděl bych ve svý prázdný hale a podepsal bych se Melville, sem savec a dobře zpívám, svět je mi veselým kostelem.

Sborovej chorus o jedný hlavě, Issac Brooks jako, taky je tu hodně tý pouliční poluce jako když The Streets klade svý verbální cihličky a razí si cestu do nutnýho zapomnění, sláva se hvězd dotýká, ale ty už koupil Orion (a nemluvim vo tom, co neumi mluvit). Astronautalis je lo-fi vypravěč, co rád hudební nástroje, nemá problém s těmi, co hrozí patosem, neděsí se umluvené balady (Avalanche Patrol), krátké zrnivé noise schválnosti (Untitled) ani toho, že místy vypadá jako Mobyho věta: už sem se chtěl vymanit z těch kolovrátkových elektro-spirituálů a zkusit novou cestu, blááááááááá.

Nemám strach, je nenucený jak stará japonská kurva za přechodem, umí namotávat věty i bez navijáku, šansonově tklivý i nedrsně rapový. Nic lidského mu není opruz, sází na pestrost a duet s trubkou v zádech mě vrhá na lavičku utěšené puberty, když řekneš mrdákovi jehlan štěstí, znamená to něhu, anebo ostrý nůžky někde dole.

Intimní kousky střídají ty napnuté do sborů, hipísácké hymny s neodolatelným beck-brooks-feelingem. Ptáš se, kde je ta temnota? No jestli chceš další Dälek, tak Sedmička nehrozí, ale hravá, nadžánrová záležitost z toho nejlepšího levelu, ta čeká.  Indie trip, možná kdyby Waits (potichu a devastačně) pronikl do siamských Coco Rosie...

ASTRONAUTALIS (USA)
SPORTO
Klub 007 Strahov 3. září 2009
start 20.00 Cena 200 Kč

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie-lofan
Nosič: LP/mp3
Celkový čas: 43:37
Rok: 2008
Vydavatel: Eyeball Records
WWW: http://www.myspace.com/astronautalis
Seznam skladeb:
  1. The Wondersmith And His Sons
  2. 17 Summers
  3. Secrets Of The Undersea Bell
  4. My Old Man's Badge
  5. Two Years Before The Most
  6. Mr. Blessington's Imperialist Plot
  7. An Episode Of Sparrows
  8. The Case Of William Smith
  9. The Trouble Hunters
  10. Avalanche Patrol

 

 

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek