Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Death of Anna Karina

Death of Anna Karina

New Liberalistic Pleasures

autor: maxim horovic | 21. 04. 2006, 17:49:37 | návštěv: 4332 | reakcí: 1

Jak se tak na vás dívám, máte rádi italský ukřičený bajvočka, vzrušujou vás ansámbly co se na pódiu blejskaj jako epileptická chobotnice, poháněná chrámovym walzem automatickýho varhaníka. Jedna víra, žádný bůh. A máte recht, todle je rapl pro vobnažený divoženky a jejich skládačky, co s nima jezděj kolem studánky zapomnění a řikaj si: Kuva, depak je ten mládeneček, depak je muj rozmilej, nohy se mi rozjížděj, blbeček, pomalej a tulivej...

Druhé album milovníků Godarda mírně nabíhá ke klávesovému punku. Ale nijak dramaticky se nepřibližujou k retro-pragmatikům, řičí jinou řečí. Jejich běsivé pasáže jsou živočišné, i vybroušené. A klidnější polohy zas vratké. První deska byla přímočaře hardcorová, krásně uječená. Teď už nejsou tolik violence a scream. Nejsou děti, někdo jim vrátil hračku a zklidnili se, záchvaty zůstaly, ty neléčitelné. Na rozhraní emo nostalgického bordýlku a melodie, screama a zpěvu, kláves s odérem kostelních varhan a kytarových stříkanců.

Přesně ta poloha, co mě rozvzlyká euforickým vztekem. Plnej, silnej, k neutahání a bez slepé myšlenky. Jako by sis sed´ a neviditelný pogo ti rozkopalo židli na padrť, kdo ti vole řikal že máš složit nohy, ani nevotvírej oči, je to hrozně rychlý, takže stejně nic neuvidíš. Odpočinkový, ploužákový pasáže s klávesovým parketem. Pochodový rytmus lámanýho plotu, kulatý kresby analogu z minulýho století. Chvílemi žádnej zpěv, tlukot a láskyplná pěna ksichtu zohaveného neklidným tancem. Poď.

A pak se vynoří Robin (The Cure puštění na 45), někdo mu natrh mordu, koutky má zestehovaný pod uši, ale jako by se tak narodil. Čílí se jak urputnej čokl, nepustí. Pod nohama mu bouchaj klávesový patrony, kolem ostrý kytary. Křepčí o život. Není tam ta lehkovážná, sentimentální nebo vychcaná touha vycucnout post-punkový koktejl na jeden zátah a pak ho žužlat do překousnutí jazyka.

Ke konci rezignují na songy, poletují částice zvuků a setrvačně znějí nástroje, zmírání a hlasy francouzského rádia. Pak instrumentální pochod vyvěrající posmutnělou kytarou a pompézní finále. Další deska v symfonickym hávu, volové!

Album seženete u Starcastic.

Informace

Žánr: post-hardcore
Nosič: CD
Celkový čas: 35:17
Rok: 2005
Vydavatel: Unhip Records
WWW: http://www.thedeathofannakarina.com/
Seznam skladeb:
 1. Mean Dwitt Genstein Down The Street By The Hool
 2. Decapitation Decapitation
 3. The State
 4. Every Revolution Is A Throw Of Dice
 5. Simon Lebon Against The Tradition (Revisited)
 6. Kickin A Dead Pigbag
 7. The Cure
 8. Castration
 9. I Hear The Seduction Of New Liberalistic Pleasures
 10. Tlgandannakarinainabar
 11. Instrumental

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
BuKyajinestromy
14. 05. 2006, 18:16:14
Nejlepší recka za hodně dlouhou dobu...
navíc na moc fajn kapelu.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek