Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Peťo Tázok & Karaoke Tundra

Peťo Tázok & Karaoke Tundra

Album

autor: horovic | 20. 07. 2009, 12:55:28 | návštěv: 4386 | reakcí: 0

Vítam ťa v antikvariáte nesplnených snov, slovenská progresivní dvojka Peťo Tázok a Karaoke Tundra posílá další pozdrav, jestli ti tuzemský hiphop připomíná blbej džouk (seš můj člověk, fela, já ti do prdele fouk), můžeš se oddat přehnaným textovým obrazům over-hiphopových WWW nebo pozvat do svý kobky héliového vypravěče s více než pěti otázkami a Tundru, nadupaného stavitele abstraktních atmosfér.

Noc je půlka dne a mozek sem poslal do odmašťovny, je to dávno a vůbec mi nechybí, mám čas mluvit a vytahovat holuby, nedávno mě napadla erotická hračka opikoule, ruční stimulace je nejlepší, obyčejný fak sice dělá imidž, ale kazí postavu, myslel jsem na popravu svýho nepřítele, ale žádnej není, zajímám jen buzny v blůzách a širokejch trubkách, počkej, už si řekl ách? Vidím jen samý lůzry, maj uhry a na zádech nový logo: gumárny Púchov. GOGO šou maj blbou znělku, udělám novou, noc je půlka dne a penis půlka styku. Brečíš na mým dicku?

Letošní rok je slibný, Moja reč vydala rovnou dvojdisk, výbornou sbírku sociálně zabijáckých tracků, které nepostrádají aktuálnost, sebeironii a údernost. Tázok pracuje se slovem jinak, potřebuje vytvářet paralelní realitu s mnoha postavami a osudy, rovněž sociálně zabijácké, ale až v druhém plánu, promlouvá skrze hyperbolu. Umělecky je to možná dál, ale to jsou marná slova. Moja reč koketuje s popovou melodií a klouže po dalších žánrech (cikánské r&b, funkový disko), Tázok s Tundrou si to razí podzemím, jsou náročnější na poslech a jejich vesmír je plný tragikomických obrázků. V baráku, kde démoni vybírají daně.

Auta trúbia, zastav buzna. Zvukově naleštěný moskvič, americké káry vyšly z módy. Tázok pořád ráčkuje jako dětský bůh, ale jeho dikce je jeho flow, přiznané hluboké nádechy a veškerej bordel plicní ventilace, píst srdce jako beat, padá to jako štěrk ze sklápěčky a je to samozřejmé jako že s ním dělá právě Karaoke Tundra. Lehký arabský motiv nebo hluboká důlní jáma, proč mluvit o abstraktním hiphopu, když tenhle je konkrétní jako sval a nůž. Pomalá omáčka i nervní stroboskop, syrový tikot zvláštního nečasu, táhlý soulový hukot i usměvavý kabaret a la Residents, zvukomalba a kosmos.

Rovnováha textů a muziky, barevný kaleidoskop a komixová černá kronika lebo každý povraz má koniec, Tony Dvacek nebo Zdeno Ibalgin nebo Dezider Dorant nebo Ingrid Točákyová, Laco nikdy neklame a tak se desím nocí a dní a toho žeravého kotúča nad mestom, je presne ten druh tmy, co ma vždycky dostane, zastav buzna, tady vystoupím a už zůstanu.

Antikvariát splnených snov, som pri tom.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: experimental electronic-hiphop
Nosič: CD
Celkový čas: 43:29
Rok: 2009
Vydavatel: Big Boss
WWW: http://www.myspace.com/petotazok, http://www.myspace.com/karaoketundra
Seznam skladeb:
 1. Antikvariát nesplnených snov
 2. Tomáš Točáky
 3. Fotka
 4. Cirkus
 5. Dovoľ mi
 6. Patriarchát
 7. Správa 2
 8. V hlave čisto
 9. Odsúdený na život
 10. Fén
 11. Tony Dvacek & Jack Pot
 12. Laco nikdy neklame
 13. Zdeno Ibalgin
 14. Ortuť
 15. r
 16. Finančný poradca
 17. Ona je blázon
 18. Ingrid točákyová
 19. Správny hoch
 20. Nahý boh
 21. Dezider dorant
 22. Fašiangy
 23. Nikolaj Netušim
 24. Hviezdny swing
 25. Klavichord
 26. Pohreb
 27. Zvyšok je história

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek