Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

DAT

DAT

EP

autor: maxim hrobovitz | 6. 07. 2009, 21:57:25 | návštěv: 3070 | reakcí: 3


DAT
stojí někde mezi Tremolo a Murky Ajar, melancholičtější a zvláštně něžní, rozechvělí jako tropickej vzduch na prahu dvou teplotních pásem, bouřka, která nezačne. Možná je to tím, že otěže třímá Martin z bývalých Non-Swimming Poetry a Bejbiš (rovněž N-SP) drží na uzdě svoji shoe-fucking-gaze bloody, čeká v závětří, hobluje pomalu a důkladně, jen jako by chtěl obtáhnout cizí holku niveou, ve vší prvopočestnosti.

Nejnověji nahrané skladby tvoří třípísňové ípko, eponymní. Bejbiš sice uhnul do nové kapely v galaxii MMM (Murky Ajar), ale na chodu DAT se to projevilo leda zvýšenou aktivitou. Úvodní track Tremolo odkazuje k ranějším Sonic Youth, syrové a hledavé, napuštěný papír chutná na jazyku jako smirek, i když se rozpustí, chci být tvůj pes, ale nesmíš kousat. Dvojka 79 zas připomíná prouzovský post-punk, jen vokál je zasněný, androgynní Thursten Gordon. A poslední Yr. capital of south korea je lehčí než letní přeháňka na rozpáleném asfaltu, malí parchanti si hrajou s mrtvou kachnou a příště sejmou čápa, ale čas je zpomalený a šedesát ve stínu znamená zastřenou bustrovanou kytaru a ležérně vršené figury, co se utahujou kolem odpařovaného vokálu.

Indie-noisové kytarové kapely se u nás moc nenosí, kde není konkurence, může být kvalita. DAT jako hotová kapela.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie
Nosič: CD-r/mp3
Celkový čas: 11:11
Rok: 2009
Vydavatel: MámaMrdáMaso
WWW: http://www.myspace.com/dreamsabouttomorrow
Seznam skladeb:
  1. tremolo
  2. 79
  3. yr.capital of south korea

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
blckdmnd
7. 07. 2009, 18:26:03
song 79 je hit jak bic!a DAT vubec jsou nejlepsi indie,voe!

skiwichu
7. 07. 2009, 10:51:58
moc dobré ep

ano
6. 07. 2009, 22:37:51
tak to chodí

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek