Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

KK Null

KK Null

Oxygene Flash

autor: horovic | 29. 06. 2009, 07:30:18 | návštěv: 3070 | reakcí: 2

Když začínal na prahu devadesátek se svou sólovou vizí, v majstrpísu Sonicfuck U.S.A. se dal mimojiné zaslechnout běh rozzuřených slonů. Rituální vzývání hluku potřebuje věrné šamany a je jedno, jestli slyšíme varhany a kytaru nebo odstředěnou vysokofrekvenční elektroniku, KK dokonce imitoval tradiční japonskou hudbu, stydím se za své ticho, tak proklatě prázdné. Na posledním počinu Oxygene Flash je KK Null samozřejmě dále a i my jsme poučenější. Stačí to?

Jak se staví z vody a co znamená tekutá modernita, silikon je pravěká surovina a zvuk první zbraní člověka. Jaké znáte libé emoce? KK Null se graciézně pohybuje ve vodách agresivní elektroniky, jeho zvuk je plný a zároveň nesmírně ostrý, šavličky a meče, co nekape, to teče. Na jedné straně vysává industriální mízu nezemských továren a kalkuluje s neslyšenými zvuky, které nepřipomínají nic z denních potřeb, na druhé straně zvuky antropomorfizuje a zvláčňuje. Nervní je pouhý eufemismus a strach jen odmocninou sytého pocitu.

Konsternovaně sedíte proměněni v pulzující solný sloup, přemýšlím o kosmickém mikroténu a humoru těžším než bible. Nová vesmírná odysea a mumifikovaný Arthur CC, až přeprogramuju mléčnou dráhu a zůstane mi trochu času, budu se věnovat stopovým prvkům ticha, které jsou ještě pořád zbytečně hlasité. Číslované skladby bez názvů znamenají jediné: poctivá geometrie nevěří na slova.

Unést padesátiminutovou desku není jednoduché a je otázka, kolikrát se k ní budete chtít vrátit, na druhou stranu zvuková masa se organizuje do roztodivných hologramů, kterými lze proniknout. Taky se může stát, že si oblíbíte nepopsatelnou intenzitu: když vás ovládne hluk. S podobnou matérií si pohrává hodně muzikantů, ale většina z nich ji musí naředit a namočit do ní něco citů. KK Null hledá bod nula a nechává ho rozeznít. Elektronická magie.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: harsh noise
Nosič: CD
Celkový čas: 49:07
Rok: 2008
Vydavatel: Neurot Recordings
WWW: http://www.kknull.com
Seznam skladeb:
  1. KK Null - [Oxygen Flash #01] Untitled
  2. KK Null - [Oxygen Flash #02] Untitled
  3. KK Null - [Oxygen Flash #03] Untitled
  4. KK Null - [Oxygen Flash #04] Untitled
  5. KK Null - [Oxygen Flash #05] Untitled
  6. KK Null - [Oxygen Flash #06] Untitled
  7. KK Null - [Oxygen Flash #07] Untitled
  8. KK Null - [Oxygen Flash #08] Untitled
  9. KK Null - [Oxygen Flash #09] Untitled

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
maxim
29. 06. 2009, 13:50:50
přesně a KK je samurajský samplér jak vyšitej...

bgt
29. 06. 2009, 12:50:45
Co udela potomek samuraje, kdyz mu zakazou samurajsky mec ? Necha si ukout sampler od Hatori Hansa !!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek