Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

DEVEROVA CHYBA / DUPEK

DEVEROVA CHYBA / DUPEK

split 7"

autor: maximilián de hor | 24. 06. 2009, 09:09:31 | návštěv: 4582 | reakcí: 2

Nene kurva hošíku, todle nejsou žádný Jesus Lizard navlečení do kožichu Unwound, todle je reinkarnace Dunaje do noise-rockový řeky bláta, tančí tam ptačí víla a řeku češe hráblem na krev. Točí pořád jeden trylek, protože zná tisícerou gradaci a hluk krájený do stran. Noise delikátní jako vzpoura nožů od Hermíny Týrlové, skáčou přes švihadlo a zdá se, že nic neříkaj. Jenže odkdy pohyb nemluví? Zpěv ve formě účinné polodeklamace, ale hlavně rychlá, eskamotérská rytmika a kytarový motiv krouhadla, pojď otázko jediná - co se točí, zaklíná. Nahrávka pořízená v domovině je přirozená a zvukově umírněná, myslím že kdyby na ní sáhl Yoz, tlak a razance by byly větší, mohutnější. Není třeba.

Deverova chyba je zvukově o poznání tučnější, dvě basy taky. Když sedím v kokpitu svý akustický pracovny a hejbám vočima po mrtvých notách, jak mi to tu přestavujou, chvěje se mi míč těla a srdce padá až tam, kde maj ženy dělohu. Podlaha duní, jen kůže, hluk a zdi, srůstaj. Dlouhý basový klubko nesmrtelný báby se kutálí jako tvoje mládí, všechno je pevný, svaly i myšlenky, kolem čeká každodenní rosol, až se posereš a začneš se podobat blátu. Deverova chyba pořád zůstává alternativou na svůj způsob, jenže teď už je to zároveň chytlavý na první poslech. Měním se já, nebo oni? Mrtvý noty, živej král.

Je to pořád stejný: proplouvám ženským pavoukem, jsem síť uprostřed těla.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise-rock
Nosič: 7"
Rok: 2009
Vydavatel: Free Dimension Records, La Machine A Machins, Silver Rocket
WWW: http://myspace.com/deverovachyba, http://myspace.com/dupekmusic
Seznam skladeb:
  1. Deverova Chyba          Mrtvý Noty (Dead Notes)
  2. Dupek                         I' M Just The Big F*****

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
maxim
25. 06. 2009, 08:10:41
jak se dívám, tak ani slovo. ale klidně dodej, co schází, když už se neumíš podepsat...

24. 06. 2009, 22:26:30
nějak mi přijde, že jsem se o tý desce nedozvěděl nic. nechybí tam něco?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek